Yıllar öncesinde Ulus’ta kuyumcular çarşısının çay ocağı işletmecisinden kuyumcu dükkanındaki çay ocağına bağlı düğmeye basılıp bizim kuyumcu arkadaşın dükkanına 4 çay söylenilmişti, biraz sonra askıda çaylar geldi, iki şekeri yanında.. Yanımdaki arkadaş şekeri çaya atıp karıştıracaktı ki o da ne? Çayın içinde bir gazoz kapağı, henüz çaycı arkadaş dükkanı terketmemişti ki yanımdaki arkadaşımız çayın içinden gazoz kapağı çıktığını sesini yükselterek kendisine belirtmesiyle birlikte aynı anda çaycıdan gayet pişkin bir tavırla, duyulabilecek en güzel ve can alıcı cevap geldi;

NE BEKLİYORDUNUZ, MERCEDES Mİ ÇIKACAKTI!!!

Evet ne bekliyorsunuz ki çay ocağında çay ve gazozdan başka ne olabilirdi, malzeme bu, çay ve gazoz.. Artistik hareketlerle kapağı patlatılarak gazoz açılıp, kapağın nereye gittiğine dahi dikkat edilmeden çaylar alınıp gelinmişti..

Şimdi şöyle bir çerçeveleme yapacak olursak yatırım danışmanı yetersizliğinde yapılacak yatırımdan beklenilen sonucun ne olmasını bekliyorsunuz, Mercedes mi çıkacaktı? Dikkatsizce yapılan işin sonucunun nelere mâlolabileceğini, işletmecinin gross bir yapıya sahip olması nedeniyle yapılan işin gelişigüzel yapılmasına bağlı olarak çayın içinden çıkan gazoz kapağı ve buna rağmen pişkinlikle verilen cevap gibi bir dizi olaylar silsilesi ile karşılaşılabileceğini tahayyül edebiliyor muyuz? Yanlış danışman ile girilecek yolda, sonucun çayın içinden çıkan kapağa verilen cevaptan bir farkı olacak mıdır? Yapılan yatırım dağın başına olduktan sonra bu yatırımdan ne bekleyebiliriz ki, Mercedes mi çıkacaktı!! Ya da böyle bir danışmandan beklenilen nedir ki, malzeme belli, çay ocağında bulunan çay ve gazoz kapağı..

Gayrimenkul yatırım danışmanlığı, gayrimenkule yatırım yapmak isteyip de piyasayı çok fazla takip edemeyen insanları doğru yatırıma yönlendirebilecek, bölgede uçan kuştan haberi olan, körün çomağını öğrendiği gibi sadece bir bölgeye hakim olup, önüne geleni oraya yönlendirmekle değil, tüm şehri mukayese edebilecek ve yatırımcının sosyokültürel düzeyine, istek ve ihtiyaçlarına göre her bölgeyi tahlil edebilecek kapasiteye sahip olan, şehrin demografik yapısına göre hangi bölgelerin hızlı gelişim göstereceğini ve gayrimenkul rakamlarının nerelerde olduğunu ve nerelere gelebileceğini sezinleyen, hangi bölgeler için yatırımın daha yüksek getiriye sahip olabileceğini kestirerek yatırımcıya yol gösterebilecek ve fikir verebilecek bilgi birikimine sahip olan, işini severek yapan, gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip ederek kendini sürekli güncel tutan, proaktif çalışan, araştıran, ilişkileri kuvvetli, yeterli kültür düzeyine sahip profesyonellerin işidir ki diğer türlü düşünüldüğünde herkesin belli araştırmalar sonucu ulaşabileceği bilgi seviyesinde olan bir danışmana neden ihtiyaç duyulacaktır değil mi?

Arsa yatırımı yapmak isteyen bir yatırımcıya şehrin tamamı hakkında bilgiler aktarıp, şehrin gelişim yönlerini dikkate alarak nerelere yatırım yapılabileceği konusunda bir yatırım haritası çıkarıp, yatırım yapılabilirliği yüksek kriterlere sahip bölgeler içerisinde de en yüksek potansiyele sahip olan alanları ortaya koyup, bunlar arasında yatırımın esas amacı olan optimal sürede en yüksek getiriyi sağlayacak bölgeleri mukayese edip, elemeler sonucunda hedef yatırım bölgesini belirleyerek, bu bölgedeki en iyi lokasyona sahip ve rakamsal anlamda da en uygun arsaya yatırım tavsiyesinde bulunmaktır yatırım danışmanından beklenen ki bizler internet sitemizde gelen sorulara cevap verebilmek adına ve sürekli olarak yatırımcıların bizden beklentilerini karşılayabilmek adına Ankara’nın her yerini ve hatta Türkiye’nin pekçok bölgesini yakından takip ederek, bahsedilen yatırım bölgeleri içerisinde en doğru mukayeseyi yapacak kapasiteye ve bilgi birikimine sahip danışmanlarız. Gerçekten de bizimle iletişime geçtiğinizde size tüm Ankara hakkında yatırım sunumu yapabiliriz ki bizi ziyaret edip, sunumumuzu dinleyen, kendilerine yol gösterdiğimiz kişiler bu alanda rakipsiz olduğumuzu sürekli olarak belirtmektedirler, sizleri de bir kahve içmeye bekleriz..

Sadece arsa olarak değil, konut ve ticari yatırımlarınızda da istek ve ihtiyaca göre belirlenmiş olan bölgede sizin adınıza çalışmalar yaparak, rakip piyasa analizi yapan, fiyat uygunluğu ve kazanacağı değer de gözönünde bulundurularak artı ve eksileri ile tahlil edilip hazırlanacak olan raporlarla size en uygun konutu veya işyerini oluşturarak, şayet kira getirisi için isteniliyor ve mülk kiraya verilecekse kira rakamlarını, amortisman sürelerini, yalnız kira geri dönüş süresi değil, kiracı çıktığında bu rakamların edip etmeyeceği, kiracı sorunu yaşayıp yaşamayacağını, yıllar geçtikçe bölgenin değerini koruyup korumayacağı gibi pekçok konuda da araştırmalar yaparak, alacağımız hizmet bedelini haketmek için çalışmaktayız.

Ayrıca tüm Ankara genelinde, Ankara’ya yabancı şirketlere proje danışmanlığı yapmaktayız, bölge tesbitinden arsa teminine kadar tüm danışmanlık hizmetlerini sağlayacak kapasiteye sahibiz.

Gayrimenkul satışı yapmak isteyen kişi ve kurumlar için aşağıda yapmış olduğumuz çalışmalar ve hizmetlerimizi sıraladık. Ayrıca sağ sütundan “Gayrimenkul Satmak İsteyenlere Tavsiyeler” adlı YouTube videomuzu da izlemenizi tavsiye ederiz.

DR.ALP GAYRİMENKUL SATIŞ VE PAZARLAMA HİZMETLERİ

1-GAYRİMENKUL DANIŞMANINIZ OLARAK SÜREKLİ POTANSİYEL ALICI MÜŞTERİ YARATMA ÇALIŞMALARI YAPMAKTAYIZ.

2-TAPU DURUMUNUN İNCELENMESİ, İPOTEK, HACİZ,İCRA, ŞERH VEYA SATIŞA MANİ OLABİLECEK DURUMLARIN KONTROLÜ..

3-BELEDİYE RAİÇ BEDELİNİN ÖĞRENİLMESİ, GELİR VERGİSİ ÇIKAR MI? MÜLKÜN BULUNDUĞU BİNA İLE İLGİLİ YIKIM KARARI VAR MI? GİBİ BELEDİYE ARAŞTIRMASININ YAPILMASI..

4-ALICI ADAYLARINA SUNULMAK ÜZERE TAMAMEN GERÇEK BİLGİLERDEN OLUŞAN GAYRİMENKUL BİLGİ FORMU DÜZENLENMESİ..

5-KARŞILAŞTIRLMALI VE SATIŞA ENDEKSLİ RAİÇ BEDEL RAPORUNU HAZIRLAMAK. BÖLGEDEKİ STOK SAYISI, PAZARDAKİ SATILIKLAR VE KISA DÖNEM ÖNCE SATILMIŞ OLAN ALTERNATİFLERİ KARŞILAŞTIRARAK DOĞRU FİYAT İLE PAZARA ÇIKILMASININ SAĞLANMASI..

6-GAYRİMENKULÜNÜZÜN ALICI ADAYLARINA SUNULMAK ÜZERE HAZIRLANMASI, TEMİZLİK YAPILMASI, ALICININ GÖZÜNE NEGATİF GELEBİLECEK KONULARIN BELİRLENMESİ, TARAFINIZA BİLDİRİLMESİ VE BU SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ KONUSUNDA GEREKLİ DESTEK VE YARDIMLARIN YAPILMASI..

7-PROFESYONEL VE ALDATICI OLMAYAN FOTOĞRAF ÇEKİMİ.

8-BÖLGEDE BİZDEN SONRA PAZARA ÇIKAN BENZER VE RAKİP OLABİLECEK DİĞER ALTERNATİFLER İLE İLGİLİ TARAFINIZA SÜREKLİ BİLGİLENDİRME YAPILMASI.

9-AFİŞ BRANDA VE YÖNLENDİRME TABELALARININ EKSİKSİZ OLARAK GEREKLİ YERLERE YERLEŞTİRİLMESİ, BUNLARIN TEMİZ VE GÖZE HİTAP EDEN ŞEKİLDE OLMASI İÇİN AZAMİ ÖZEN GÖSTERİLMESİ VE TAKİPLERİN YAPILMASI.

10-GAYRİMENKULÜNÜZÜN EMLAK PORTALLARINDA YAYINLANMASI.

11-GEREKLİ OLAN KOŞULLARDA TÜM BU EMLAK PORTALLARINDA GÜNCELLEME YAPMA VE ÖNE ÇIKARMA DOPİNGLERİ SATIN ALMAK İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLMESİ.

12-MÜLKÜNÜZÜN DR.ALP GAYRİMENKUL OFİSİ DANIŞMANLARINA SUNULMASI VE SAFARİ YAPILMASI.

13-ANKARA DA BULUNAN KURUMSAL VE YEREL EMLAKÇILARA BİLGİLİNDİRME MESAJ VE EMAİLLERİNİN ATILMASI, ORTAK ÇALIŞMALAR YAPILMASI.

14-GAYRİMENKULÜNÜZE TALİP OLABİLECEK TÜM ALICI ADAYLARINA BİLGİ MAİLİ ATILMASI, GEREKENLERİN TEK TEK ARANMASI. BU ARAMALAR İÇİN DR.ALP GAYRİMENKUL OFİSİMİZ GENİŞ BİR VERİ TABANINA SAHİPTİR (KİŞİSEL BİLGİLERİ KORUMA KANUNUNU ESASLARINA RİAYET EDEREK).

15-FACEBOOK VE WHATSAPP’TA MESLEKTAŞLARIMIZ TARAFINDAN HER BÖLGEYE ÖZEL OLARAK KURULMUŞ OLAN GRUPLARA SUNUM SAYFASININ GÖNDERİLMESİ.

16-GAYRİMENKULÜNÜZE YAKIN BÖLGELERDEKİ MESLEKTAŞLARIMIZIN ARANMASI VE OFİSLERİNE ZİYARETLER YAPILARAK YÜZYÜZE TANITIM YAPILMASI, ELLERİNDEKİ POTANSİYEL ALICI ADAYLARININ GAYRİMENKULÜNÜZÜ SATMAK ÜZERE PAYLAŞIM YAPMAK İÇİN DAVET EDİLMESİ.

17-DİGİTAL PAZARLAMA, SOSYAL MEDYA REKLAMLARININ VERİLMESİ.

18-HER HAFTA WHATSAPP VE TELEFON İLE HİZMET RAPORLAMASI.

19-ALICI ADAYLARINA ETİK VE AHLAKİ KURALLARDAN ASLA TAVİZ VERMEDEN, TAMAMEN BİLGİLENDİRİCİ, YANILTMAYAN DETAYLI VE ETKİSİZ SERVİSLER VERİLMESİ.

20-PAZARLAMA SÜRECİNDE ONLINE VEYA NORMAL AÇIK EV DAVETİ VERİLMESİ.

21-GAYRİMENKULÜNÜZE VERİLEN SERVİSLERİN VE MÜŞTERİ YORUMLARININ HER HAFTA DETAYLI OLARAK TARAFINIZA BİLDİRİLMESİ.

22-MÜLKÜNÜZÜ GÖRMEK İSTEYEN ALICILARIN GERÇEK VE UYGUN ALICI OLUP OLMADIĞININ VERİLECEK SERVİS ÖNCESİİNCELENMESİ.

23-PAZARLIĞIN TARAFINIZCA CİDDİ KARŞILANMASI İÇİN ALICI TARAFINDAN MÜLKÜNÜZE VERİLEBİLECEK RAKAMLARIN YAZILI OLARAK ALINMASI.

24-ALICININ VEREBİLECEĞİ FİYATIN DÜŞÜK VE TARAFINIZCA KABUL GÖRMEYEN DURUMLARDA ALDIĞIMIZ EĞİTİMLE VE TECRÜBELERİMİZ DOĞRULTUSUNDA YAPACAĞIMIZ MÜZAKERELERLE ALICININ VERECEĞİ TEKLİFİN YÜKSELTİLMESİ.

25-MÜZAKERELERDEKİ YAKLAŞIMLARIN SADECE SATIŞI KAPATMAK İÇİN DEĞİL, ALICI VE MÜLK SAHİBİNİ MEMNUN EDECEK, HER İKİ TARAFIN HAKLARINI  MAKSİMUM SEVİYEDE KORUYACAK ŞEKİLDE OLMASI.

26-TAŞINMAZ TİCARETİ YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDA ALIM SATIM SÖZLEŞMESİ HAZIRLANMASI VE CAYMA AKÇESİ ALINMASI.

27-ALICI ADAYLARININ KREDİ KULLANMAK İSTEMESİ DURUMUNDA ANLAŞMALI BANKALARIMIZLA KREDİ MÜRACAATI, BANKA EKSPERLERİNİN TAKİBİ KONULARINDA FAYDALAR SAĞLANILMASI.

28-İPOTEK KALDIRMA, İPOTEK KOYMA VE FEK KALDIRMA İŞLEMLERİNİN TAKİP EDİLMESİ.


29-PARA ALIŞVERİŞ SÜRECİNİ KURGULAMAK, YÖNETME
(NAKİT, BLOKE ÇEK, BANKALAR ARSI HAVALE VS.)

30-BELEDİYE VE TÜM TAPU İŞLEMLERİNİN TAKİP EDİLMESİ VE YÖNETİLMESİ.

31-TAPU İŞLEMLERİNİN BİTİMİNDE GEREKLİ OLAN TÜM EVRAKLARIN EKSİKSİZ OLARAK TARAFLARA VERİLMESİ.

Alper Yalçın

Konuşmalara Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments