Geleneksel olarak her yeni yıla girerken yazdığımız yatırım tavsiyeleri yazımızı bu yıl işlerimizdeki aşırı yoğunluk nedeniyle biraz geciktirmiş olduğumuzu belirterek, geçen yıllarda yaptığımız tavsiyelerin ve bu doğrultuda yatırım grubumuzda yaptığımız yatırımların ne kadar isabetli olduğunu hep birlikte gözlemledik. Geçtiğimiz birkaç yıl içindeki yazılarımıza mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.. Bu yıl da gayrimenkul yatırımlarının nasıl yapılması gerektiği konularını, gayrimenkulde uzun yıllara dayanan tecrübemizle, yatırım gruplarımızda kendimiz nasıl yatırımlar planlıyorsak, sizlere tavsiyemiz de yine bu yönde olacağını belirterek, uzun yıllardır bizi takip edenler iyi bilirler misyonumuzun kendimizin yapmayacağı, içimize sinmeyen bir yatırımı veya yatırım şeklini hiç kimseye tavsiye etmemek temeline dayandığını, kendimizin almayacağı bir mülkü, başkası için süslemeyeceğimizi, tavsiye ediyorsak bir bildiğimizin olduğunu, son yıllardaki başarılarımızla gözler önüne serdiğimizi düşünüyoruz. Bu yıl gayrimenkul sektörüne büyük etkisi olacak en önemli olay ülkenin güneyindeki depremdir, hepimize geçmiş olsun dileklerimizle.. Depremin etkisiyle yaşanan göç, birçok bölgede fiyatları zıplatmış, gayrimenkule olan bakış açısını da değiştirmiştir. Konutlarda güvenliği ve sağlamlığı en ön plana çıkarmış, villa talebini tavan yaptırmıştır. Konut satış rakamları ve kiralar ciddi oranda artış göstermiştir, bunun yanında da kaliteli ve güvenli konutlara, yüksek katlı apartmanlardan, düşük katlı konutlara yönelimi artırmıştır.

Bu doğrultuda, gayrimenkuldeki fiyatların daha nereye varacağını kestiremez hale geldik inanın, konut fiyatları ve kiralar o kadar astronomik oldu ki, büyükşehirlerde en alt profil bölgelerde dahi milyonlar havada uçuşmaya, aylık kira fiyatları maaş rakamlarını geçmeye başladı, maaşla çalışan insanların konut alabilmeleri neredeyse imkansız hale geldi. Diğer taraftan da gayrimenkulü olanlar için de ciddi kazançlar sağlandı, kısa bir sürede gayrimenkule bağlı fazlaca zenginler türedi, üç-beş evi olanlar tabiri caizse köşeyi döndü..

Birkaç yıldır tavsiye ettiğimiz yatırımlar çok ciddi kazançlar getirdi, yatırım gruplarımızda yaptığımız projeler içinde 50 kat kazandıran projelerimiz oldu, bu gerçekten olağan dışı bir yükseliş ama bu yükselişi tahmin etmek, insanları doğru bölgelere yönlendirmek ve isabetli yatırımlar yapmak da ayrı bir meziyet gerçekten, herkese nasip olmaz. Bir, iki, üç değil tam onbeş proje ve projelerin tamamında tam isabet!!, yaptığımız projelerin istisnasız tamamında çok yüksek kazançlar sağladık, bunun nedeni de olacakları önceden tahmin ederek, aşırı yükseliş yapabileceğini düşündüğümüz bölgelere yönelim olduğunu belirtmek istiyoruz, geriye dönük olarak yazılarımızı incelerseniz yaptığımız yatırımların bu yazdıklarımızla aynı paralelde olduğunu gözlemleyeceksiniz, dolayısıyla aslında bu alanda yılların tecrübesini yatırımcılarımızın hizmetine sunduk, Dr. Alp olarak kendimizle gurur duyuyoruz.

Peki bu artışlar devam edecek mi? Bazı bölgeler, sağlam projeler ve villalar için evet.. Bazı bölgelerden kasıt ülke genelinde marka bölgeler, deprem riski az olan yerler ve yabancıların çokça tercih ettiği sahil kentleri.. gibi, İstanbul’dan kaçış olabilir örneğin, daha güvenli Ege Kasabaları’na yönelim artabilir, pandemi de bunu artırmıştı, örneğin bundan birkaç yıl önce Bodrum Yalıkavak kışın kimsenin olmadığı bir yerdi, kışın bomboştu.. Şuan kışın dahil akşam olunca bütün evlerin ışıkları yanıyor!! 1+1 ev kiraları 25-30 bin₺ lerde Bodrum’da bu yıl.. Aslında biz hep bu platformda bunu anlatmaya çalıştık yıllardır, yatırımın bu tür yerlere yapılmasını tavsiye ettik, cazibe merkezi olacak yerleri görün dedik, zenginlerin tercih ettiği yerlere yatırım yapın dedik ve bu yerlerde projeler yaptık, o yüzdendir bu başarı.. Bodrum’da 6 tane proje yaptık örneğin, projelerimizin tamamı yatırımcının kazanacağı kesin yerlerdi, elit bölgelerdi, varoşa yatırım yapmayın, dağ başlarına girmeyin, kazanamazsınız dedik, yatırımı şehrin bir adım ötesine ve elit bölgelerine yapın, etrafa baktığınızda binalar görün, tarla, dağ bayır görmeyin dedik..ve haklı çıktık.

Kaç yıl her platformda Dodurga’ya yatırım yapın diye bağırdık, geçen yıl Dodurga 1000₺/m2 imiş, geçen yılki yazıma bakabilirsiniz, bu yıl Dodurga 10.000₺/m2 yi geçti, daha da gidecek.. Hemen Dodurga sınırında Beytepe Projesi yaptık bir ay kadar önce, 1.65 emsal arsanın m2 fiyatı 1000$.. Dodurga daha fazla olacak, çünkü emsali daha yüksek.. Dodurga sizi zengin eder dedik, YouTube’da “arsa yatırımı ile nasıl zengin olunur” videomuzu izleyebilirsiniz, orada anlatmıştık bugünleri..

Güvenli ve yüksek getirili projelerimize bu yıl da devam edeceğiz, sitemizin ana sayfasından yaptığımız projelerimizi inceleyebilirsiniz, çok küçük rakamlarla büyük kazançlar sağladılar yatırımcılarımız, birçok inşaatımız başladı ve başlamayanlar da ruhsat aşamasında olduğundan birkaç ay içinde start alacak, Akbük, iki Esenboğa ve Bodrum Beyville olmak üzere dört projemizin inşaatını Valeron İnşaat firmamızla kendimiz yapıyoruz, diğer projelerimizi de kendini ıspatlamış, çok iyi firmalara kat karşılığı verdik, inşaatları yapılıyor.. Arsa ya da tarlayı alıp yıllarca imar veya yapılaşma bekleyip yatırımdan nefret etmektense artık bana göre yatırım bu şekilde yapılmalı.. Zira biz projelerimizde başlangıçta minimum üç kat kazanç hedefi ile ilerliyoruz, şöyle ki bir daire getirili arsaya ödenecek meblağ ile mevcutta o bölgedeki aynı dairenin fiyatı minimum üç kat ucuz değilse proje yapmıyoruz, bizim yatırımcımız başlangıçta minimum üç kat uygun almalı o konutu, bizim en önemli proje endikasyonumuz bu kriterdir.. İnsanların ev almaları çok zorlaştığı için, bu yöntem ile hem daha alınabilir oluyor, hem de çok güzel yatırım yapılıp, çok güzel kazançlar sağlanıyor, bir buçuk yılda başka hiçbir yatırım enstrümanında 50 kat kazanamazsınız, bitcoin 1, Dr.Alp projeleri 2.. 🙂

Bu yıl içinde Ankara ve Bodrum’dan sonra üçüncü ofisimizi Amerika Miami’de açmayı planlıyoruz, kısa bir süre içinde Amerika’da şirketimizi kurarak Dr.Alp Gayrimenkul’ü Miami’ye de taşımayı planlıyoruz, Miami’de çok güzel yatırım fırsatları var, Dr.Alp Gayrimenkul web sitemizde yakında devreye girecek olan Dr.Alp Miami sayfamızdan ve Miami yatırım grubumuzdan takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin değişik bölgelerinde yaptığımız yatırımları takip etmek için sizler de Telegram Yatırım Grubumuza girerek, kazançlı yatırımlarımızı ve gruplarımızı takip edebilir, yatırımlarımıza ortak olabilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, birkaç yıldır yazdığımız blog yazılarımızı, projelerimizi ve soru cevap bölümümüzü incelerseniz ne kadar isabetli tavsiyelerde bulunduğumuzu ve aynı tavsiyeler doğrultusunda yapmış olduğumuz yatırımlarımız ve projelerimizden sağladığımız kazancı göreceksiniz ve bu kadar çok tesadüfün birarada olamayacağını, yatırımın vizyon işi olduğunu ve o vizyonun da bizde fazlasıyla olduğunu anlayacak, bizden başka hiçbir yatırıma girmek istemeyeceksiniz, zira grubumuzda bizimle yatırım yapan arkadaşlarımızdan sıklıkla duyduğumuz taltifler bunlar, biz söylemiyoruz bunu, yatırımcılarımız söylüyorlar..

Herkese saygılar sunuyoruz…

Alper Yalçın

Konuşmalara Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments