Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.

2.820 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Adil Durmus - Mart 2020 Cevapla

  Anladim hocam peki 35lik bulvarda ticari icin kac mt lazim

  • Alper YALÇIN - Mart 2020 Cevapla

   1000m2 arsadan 8 daire ve 800 m2 ticari dükkan çıkmaktadır, küçük hisse alırsanız ticari getirmez, bir de ticari için 50 m’lik bulvardan düşünün derim. Dükkanlar büyük metrajlı minimum 300 m2 ve üzeri olacağı düşünüldüğünde ki bu tür dükkanları Kanuni Bulvarı üzerinde asma kat, teras vs. ile büyütüp 750-800 m2 ve üzerinde kullanım alanı olarak satılmaktadır, sizin 500 m2 üzerinde bir arsa almanız gerekmektedir.

 2. halil genc - Mart 2020 Cevapla

  alper hocam merhabalar.ayaş 120 ada 148 parsel için yatırım yapılırmı acaba,2023 nazım imar planında konut bölgesi ön görülüyormuş.tabi ne kadar doğru bilemem.cevap verirseniz çok sevinirim alper hocam.sağolun

  • Alper YALÇIN - Mart 2020 Cevapla

   Merhabalar, parselin Ayaş’ın hangi mahallesine ait olduğunu belirtmemişsiniz ama yatırım açısından her neresi ise çok birşey değişmeyecektir, bırakın Ayaş’ı, 2023 planında konut alanında kaldığını bana Yurtçu’da Eskişehir Yolu üzerinde üstelik imarlı parseli de sorsanız size yine diyeceğim şu olacaktı; ”Şehirden Uzaklaşmayın”.
   Bakınız ısrarla belirtiyorum Mansur Yavaş bir açıklama yaptı son dönemde ve bu açıklamaya göre de ”Ankara nüfusunun 2025 yılında 8 milyon olacağı, bu 8 milyon nüfusa karşın 18 milyon kişiyi barındıracak imar planı yapıldığı, Ankara nüfusu 18 milyon olana kadar imar yapılmayacağı ve mağduriyetleri gidermek amacıyla yarım kalan imarların tamamlanacağı” na istinaden diyorum ki yapılaşma ihtiyacı olmayacak bölgelerden imarsız yer almayın, imar yapılmayacağı için bir süre sonra tarla fiyatları düşmeye başlayacaktır, zira sadece ekip biçme amacına hizmet edeceği için yıllardır imar hikayeleri ile şişirilmiş fiyatları gevşeyecektir, o nedenle de bu tür yerlere girmemenizi tavsiye ediyorum.

 3. Nagihan celik - Mart 2020 Cevapla

  Merhaba alper bey batikent cakirlar hakkinda avm falan yapilcak deniliyor bu dogrumu size ? Dogruysa dusunceleriniz nelerdir ?

  • Alper YALÇIN - Mart 2020 Cevapla

   Merhabalar, Çakırlar’da avm yapılacak arsalar var tabi ki, zaman içerisinde yapılacaktır. Bölge yüksek gayrimenkul rakamlarına sahip bir alan olması nedeniyle bugüne kadar yapılmamış olması bence biraz garip, bölgeye büyük bir avm ihtiyaçtır ve iyi iş yapacağını düşünüyorum.

 4. Nagihan celik - Mart 2020 Cevapla

  Anladim peki kesin birsey varmi yada bir öngörü ona göre bir yatirim yapilamaz mi sizce yoksa biraz daha zaman gerekir mi ?

  • Alper YALÇIN - Mart 2020 Cevapla

   Yuva otoban altında Çakırlar projemizin olduğu bölgede avm alanı mevcuttur, Müsiad’ın parselleri ve ciddi projeleri var, buraya yatırım düşünülebilir, yapılaşması da başlamış, devam eden ve tamamlanan projeler var, fiyat olarak da gayet makul buralar.

 5. Nagihan celik - Mart 2020 Cevapla

  Kusura bakmayin rahatsiz ediyorum mt ne kadar acaba bide yapilasma ne zaman baslar bilgi verir misiniz ?

  • Alper YALÇIN - Mart 2020 Cevapla

   Bölgede yapılaşma var, yazdıklarımı okumadınız anlaşılan, fiyat 1000₺/m2 civarlarında.

Not: Web sitemize göndermiş olduğunuz soru ve yorumlar, editör onayından sonra yayımlanacaktır.

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Yatırım Önerilerimiz

Translate »