Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.
Subscribe
Bildir
guest
3443 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ibrahim özer
ibrahim özer
2 ay önce

Alp bey 2011 yılında tavsiye üzerine dodurgadan yerler aldık.10 yılı geçti henüz imar sonuçlanmadı bizde bekleye bekleye yorulduk.nekadar daha bekleriz.tahminleriniz nedir.şimdiden teşekkürler

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  ibrahim özer

İyi bir arsa yatırımı yapmışsanız kaybedeceğiniz tek şey biraz fazla zaman olacaktır, Dodurga da güzel bir yatırımdır, 10 yıldan fazla beklediğinizi belirtmişsiniz ki o yıllardaki Dodurga rakamları çok düşük olduğu için sizin şuan dahi ciddi kazancınız olmuşsa da çok daha büyük kazanç imar netleşince sizi beklemektedir, beklediğinize değecektir, artık sona geliniyor, o bakımdan bence bekleyin bir süre daha..

Hakan
Hakan
1 ay önce

Alper bey kolay gelsin

Dodurga icin danıştaya gidildiği söyleniyor siz nediyorsunuz bu işe böyle bir durum varsa bu süreç uzar deniyor ortalama 2 yıl daha uzar deniyor sizin de yorumunuzu ve bilginizi bize aktarirsaniz çok sevinirim..

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Hakan

Merhabalar, planı yapan arkadaşların belirttiğine göre sürecin rutin olduğu, kararın otomatik olarak Danıştaya gideceği, idare mahkemesinin gerekçeli kararının Danıştay görüşü ile desteklendiği, dolayısıyla Danıştayda bir sorun olmadığı, dosyanın da takiplerinde olduğu için çok fazla uzamayacağı şeklindedir, bu açıklamaya dayanarak bana göre söylenildiği gibi uzun sürmeyeceği kanaatindeyim.

Sezer
Sezer
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Alper YALÇIN

Alper bey, siz Danıştay falan yok artık diyordunuz, nereden çıktı şimdi bu? 1-2 yılda bunu mu bekleyecez? Bu son aşama dersiniz sonra başka bir aşama daha çıkar..:(

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Sezer

Danıştay falan yok demiyordum, Danıştayda sorun yok diyordum, artık iş bittiğine kesin gözüyle bakabiliriz diyordum ki zaten şuanki durum da öyle, zira plancılar, hukukçular hepsi aynısını söylüyor, uzun da sürmeyeceği söyleniyor, zira Danıştayın kararı da bu yönde olduğu biliniyor, yine söylüyorum ki şuan tam alım zamanı, son treni son vagondan yakalama fırsatı yakalayanlar çok kazanacaklar.

Asdfgh
Asdfgh
1 ay önce

Biz arsa yatırımı yapmak istiyoruz ve herkes gibi imarlı arsa alıp ileride yüksek kat olursa müteahhite veririz diyoruz.Fakat Pursaklar Saray Fatih de villa imarlı arsalar var.Gabarisi 6,5m.Bu tür villa imarlı arsalar hep villa imarlı mı kalır, yoksa ileride konut imarlı olup da yüksek kat gelebilir mi?

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Asdfgh

Villa imarlı arsaların pandemide fiyatları pik yapmış durumdadır, bu rakamlardan alım kazandırmaz, üstelik emsal artacağı hikaye, artık emsal artışı da beklemeyin, yatırım yapacağınız bölgede gayrimenkul rakamları yüksek olmalı ki kazancınız da o oranda yüksek olsun derim.

Osman
Osman
1 ay önce

Alp bey merhabalar, benim yenimahalle susuz otoban üstünde 15 dönüm hisseli yerim var 186/3 parselde bu 15 dönüm arsamın 5 dönümünü dışardan birisine satabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler,

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Osman

Merhabalar, bölgede beşbinlik plan varsa satabilirsiniz, yoksa parseldeki hissedarlara satış yapabilirsiniz, dışarıdan birisine bölerek satamazsınız, dışarıya ancak hissenizin tamamını satabilirsiniz.

Last edited 1 ay önce by Alper YALÇIN
ceren
ceren
1 ay önce

Merhaba Yapracıkta kısa vadede kar almak için -7 dairenin sığdığı bulvara yakın, yapılaşmaya yakın 1.20 emsal 2200 metrekare pazarlıktayım.
Fiyat 1.400.000 TL
1 yıl içinde kat karşılığı veya satışa sunma planım var? Evliya celebi caddesine 100 M.
Ne düşünürsünüz mantıklımıdır?

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  ceren

Merhabalar, Yapracık’ta düşündüğünüz kârı alabilmek için gerçekten bir yıl içinde yapılaşmanın başlaması gerekir, değilse birşey alamazsınız, bana göre de bir yılda oralarda yapılaşma başlamaz, belki birkaç yılı bulur, belki de daha fazla bir zamana ihtiyaç duyulur, örneğin Yuva Otobanaltı on yıldır yapılaşma bekliyordu, yeni yeni hareket başladı.. şehrin içinde kalmasına, yapılaşma ile arasında otoban olmamasına, binaların hemen bitiminde olmasına, yıllardır imarlı olmasına, bölgede de gayrimenkul ihtiyacı ve satışı yüksek olmasına rağmen, o bakımdan bunları düşünerek yatırım yapın derim.

Mrt Kmn
Mrt Kmn
1 ay önce

Alp Bey merhaba,

Yaklaşık 10 yıl önce Dodurga MİA projesi içerisinde kalan bir arsadan yer aldık. Sonra burayı Şehitali Mahallesine aktardılar, şimdi galiba Orhun Mahallesine aktarılmış.
Ayrıca yaklaşık 5 yıl önce Gölbaşı Koparan Mahallesinden de imarsız hisseli bir yer aldım.

Orhun Mah. ve Koparan Mah. hakkında yorumunuz ne olur zahmet olmazsapaylaşırmısınız? Teşekkürlerimle

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Mrt Kmn

Merhabalar, heriki bölge için de bir süre bekleme durumu sözkonusudur, herikisi de imarsız olması nedeniyle kazanç için öncelikle imar görmesi gerekmektedir ki son dönem belediye yönetiminin imarla falan hiç işi yoktur, özellikle de imar gerekmeyen bölgelerde imar beklemeyin derim. Üstelik imar dahi görse esas kazanç yapılaşma ile olacağı için, bu bölgelerin yapılaşma için de süreye ihtiyaç duyacağı açıktır. Artık eskisi gibi tarlayı bire al üçe-beşe sat dönemi bitmiştir, insanlar bu tür bölgelerde yıllarca beklemekten sıkıldığı için son dönemde yatırımın şeklinin de değiştiği görülmektedir, biz de artık bu tarz tarlaları alıp imar beklemeyi tavsiye etmiyoruz, yatırım grubumuzda imarlı ve hemen inşaat yapılacak arsaları gayrimenkul yatırım ortaklığı şeklinde biraraya gelerek alım yapmakta, hemen inşaata geçmekteyiz, gerçek kazanç bu şekilde arsalarda olmaktadır.

Last edited 1 ay önce by Alper YALÇIN
1ytrmci
1ytrmci
1 ay önce

Merhaba alper bey yenipeçenek sol taraf için 10 yıllık yatırım düşünüyoruz ne dersiniz

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  1ytrmci

Merhabalar, 10 yıl içinde Yenipeçenek’de yapılaşmaya yönelik bir hareket olmasını beklemiyorum, arsa yatırımı en yüksek getiriyi yapılaşma beklentisinin yüksek olması ile sağlar, bölgede yapılaşma beklentisi olmayacağı düşünüldüğünde, böyle bir yere yatırım yapıp on yıl beklemek yerine, yapılaşma beklentisi yüksek olan, daha yüksek kazandıracak pekçok yer var, oralara yatırım yapmak daha mantıklı olur. Yani şöyle ki Peçenek tabi bir kazanç sağlayacaktır ama arsa yatırımının amacı en kısa vadede en yüksek getiriyi sağlamak değil midir? Daha yüksek kazandıracağı çok bariz olan yerlere paranızı yatırın, zira on yıl az bir zaman değil.

Last edited 1 ay önce by Alper YALÇIN
mustafa murat şahin
mustafa murat şahin
1 ay önce

Alper Bey merhabalar.
Ben 5 yıl önce gölbaşı Hacılardan 900 lü parsellerden yer aldım.
İmar durumu 1.2 emsal olarak çıktı deniliyor fakat fiyat artışları olmadı.
Gölbaşı Hacılar 900 lü parsellerle ilgili yorumunuz nedir merek ediyorum?
İyi çalışmlaar dilerim

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  mustafa murat şahin

Merhabalar, henüz imarı çıkmadığı için fiyat artışı olmadı, bir plan çalışması yapılıyordu ama dava nedeniyle tamamlanmadı, bölgenin imarı ve yapılaşması için biraz süreç gerekmektedir.

YILIN EN İYİ GAYRİMENKUL YATIRIM UZMANI DR.ALP GAYRİMENKUL

Yatırım Önerilerimiz

Translate »
3443
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?