Yurt Dışında Yaşayan Türklere, Konut – İşyeri KDV Muafiyeti ve Yol Haritası

Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımıza, satış bedelini yurt dışından getirecekleri döviz ile ödemek ve bir yıl satmamak  şartıyla ilk aldıkları  konut ve işyerinde kdv muafiyeti fırsatında tavsiye niteliğinde birkaç önerimiz olacaktır. Ülkeye döviz girişi sağlayacak bu uygulama ile, sizlerin de kazancınızın yüksek olmasını sağlayacak fikirlerimizi belirtmek isteriz.

  • Türkiye’nin hızlı gelişen, büyük şehirlerinden, marka değeri olan konut projelerinden alım yaparsanız, kazancınızı artırabilirsiniz. Kdv muafiyetinden elde edeceğiniz kazancınızın üstüne, marka projeleri inşaat aşamasında iken uygun fiyata yakalayıp, proje tamamlandığında mutlak surette ekstra bir kazancınız daha olacaktır. Şöyle ki, sadece  konut veya işyeri almış olmak için değil de, nasıl daha fazla getiri sağlarım hesabına göre, alım yapacağınız yer, bölgenin hızlı gelişen ve kaliteli, marka konutların yapıldığı lokasyonda olursa ve projeden  inşaat aşamasında alabileceğiniz rakamları düşük olacağı için, yapım aşamasında marka projeler tercih ederseniz daha fazla kazanırsınız. Örneğin alacağınız daire 500 bin tl den lansmana çıktığında, sizin kdv düşünce ödeyeceğiniz rakam 410 bin tl dir, proje devam ederken lansman fiyatlarının üzerine artışlar olur ve proje tamamlandığında satış rakamları 750-800 bin tl olduğu ve bir yıl içinde tamamlandığı düşünülürse,  satmak için geçmesi gereken yasal süre de dolacağından, sattığınızda % 100 e yakın bir getiri sağlarsınız.
  • Çalışma veya oturma izni alarak, en az 6 aydır yurt dışında yaşıyorsanız, (resmi bir görevle yurt dışı görevinde olanlar hariç) ve bunu belgelendirebiliyorsanız, bu fırsatı değerlendireceğinizi düşünerek, sizlere en fazla getiriyi nasıl sağlayacağınız konusunda bilgilendirmek için bu satırlar yazılmıştır. Genelde şehrin batı yakası en hızlı gelişen, elit yaşam ve iş dünyasının tercih ettiği bölümüdür, buna bağlı olarak şehrin en kaliteli, marka inşaat projeleri, en teknolojik yapılar da buralara yapılır. Dr.Alp Gayrimenkul olarak, sizlere en yüksek getiri sağlayacak projeler konusunda bilgilendirmeye hazırız, bu fırsatı bölgesel olarak düşünüp, kendi şehrinize yatırım yapmayı düşünmeyin, en yüksek getiriyi nerede, hangi şehirde, hangi projede sağlarım diye düşünün, projeyi görün, bölgeyi görün, yüksek getiri sağlayacak olduğuna kanaat getirirseniz alım yapın,
  • Bu fırsattan yararlanmak için bölgemizde sizler için en iyi getiri sağlayacak, altın değerinde konut projelerini derleyecek, sizlerin beğeninize sunarak, kazancınızı artırmak adına ne gerekiyorsa yapacağımızı belirtiyoruz. Yüksek kazanç elde etmek için en önemli hususlar, kaliteli marka konutları lansman sonrası inşaat aşamasında düşük bedelden almak ve lokasyondur, en yüksek getiri sağlamak için farklı konseptte ve çok iyi konumda projeler tercih etmelisiniz, hem kdv’den hem de projeden kazanırsanız, kazancınızı katlamış olursunuz.
  • İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir gibi Büyükşehirlerin hızlı gelişen bölgelerinden, marka değeri olan projeleri veya yabancı yatırımcıların tercih ettiği sahil kentlerinin, sıradışı projelerin uygulandığı, yapımına yeni başlanmış, güçlü ve tescilli inşaat firmalarından alacağınız konut ve işyerlerinin, getirisi büyük olacağı gibi, satmak istediğinizde de müşteri potansiyeli yüksek olacak, istediğiniz rakamlara hızlı satışı sağlanacaktır.
Gayrimenkul Satmak İsteyenlere Öneriler<< >>Türkiye’de Nereden Arsa Alınır ?

About the author : admin

Avatar