Susuz Belören İmar Durumu, Tahminlerimiz ve Yatırım Tavsiyeleri

Susuz Belören ile ilgili yazılarımda bahsettiğim üzere, bu yıl içinde artık imar sürecinin başlayacağını, imar sürecinin yaklaşık iki yıl süreceğini ve her türlü olumsuz duruma karşın, 2019 belediye seçimlerine yetiştirileceğini geçen yıldan beri yazıyorum ki bu yazının alt kısımları 2016 yılında yazılmıştır, bu bölümünü de hatırlatma amaçlı 2017 Ocak sonunda yazıyorum. Wow Türkey‘ den beni tanıyanlar Sürprizci Arkadaş olarak bilirler ki o zamanlarda Gayrimenkul Sektöründe resmi olarak faaliyetimiz yoktu sadece  eş, dost, doktor arkadaşlara yatırım danışmanlığı yapıyordum, kendim de bir yatırımcı olarak arsa yatırımından iyi getiriler sağladığım ve çevreme de iyi kazandırdığım için, çevremizin duyduğu güven ile birçok arkadaşıma Belören’e yatırım yaptırdım ki son üç-dört yıldır Belören’den onlarca dönüm arazi alımına öncülük ettim. Bu nedenle güvenin boşa çıkmaması adına her platformda Belören’in imar sorununun çözümü için uğraştım ve hala da uğraşmaya devam ediyorum, bu yüzdendir ki Belören’in benim için ayrı bir önemi vardır. Hatırlarsınız ki Belörenin arka tarafından geçirilen yol imarını da iki ay öncesinden ben duyurmuştum. Geçtiğimiz gece yarısı da Periskop’ta ısrarlı Belören sorularımla Melih Gökçek’ten Belören hakkında cevap aldım, başkanın anlattığına göre, Demetevler’de kentsel döüşüm başlatılabilmesi için, Belören’in  bir kısmını harca esas değer üzerinden alınıp, Demetevler’i buraya taşınacağı ve bunun için de işlemlerin başlatılacağı ve bu vesile ile de Belören imarının startının verileceği yönündeydi. Bu durum Belören için sevindirici bir gelişmedir ki, imarının ihtiyaç hasıl olduğu için, Demetevler’de kentsel dönüşüm başlatabilmek için, buranın önemli olduğu ve yakın zamanda Belören’de bişeylerin değişeceği yönünde düşünülmelidir. Esas olarak amacım bir cevap almak değil, binlerce Belören mağdurunun sesini duyurmaktı ve İmar için verdiği sözü hatırlatmaktı, Belören imarını kooperatif başkanlığı yapan birkaç kişi yüzünden başkanın sonuçlandırmadığı bilgisi gelmiş ve bunu başkana ısrarla hatırlatılması gerektiği söylenmişti ve en iyi vaktin gece bu saatte olacağını düşündüğümden dolayı, başkana hatırlatayım dedim.

Şuanda geldiğimiz nokta Dr.Alp Gayrimenkul İnş. San. ve tic. Ltd.Şti. mizin Kasım 2016 itibarı ile kurulmasıyla, Gayrimenkul işini resmiyete döktük ve yatırımcılara doğru bilgiler ışığında yatırım danışmanlığı yapma kararı aldık. Bundan böyle yatırım önerilerimizi kendi sitemizden yayınlamaya devam edeceğiz. Sitemizde bulunan Forum/Blog bölümünden güncel yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Forum/Blog linkine tıklayıp yatırım önerilerimizi takip ederek, yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.

Susuz Belören imarı yıllardır sonuçlandırılamamış, yatırımcılarının yüzünü bir türlü güldürmemiştir. 90 lı yılların sonlarına doğru Belören, Susuz bölgesinde imar bakımından Karayatak ve Tombakkaya‘nın önünde konuşuluyordu ve hatta o yıllarda Karayatak ve Tombakkaya‘dan iki kat fazla fiyatlardan satılıyordu, imar bakımından Susuz bölgesinin favori yeriydi. İmar da çıkmadı değil, çıktı ve çıkarılan imarlar sürekli itirazlar sonucu tekrar bozuldu. Bölgede kooperatiflerin yoğunluğu nedeniyle bir türlü imar konusunda anlaşılamamış ve yatırımcısının yüzünü bir türlü güldürememiştir.

Ama artık imar gerçekten zorunlu hale gelmiş bulunmaktadır ve Belören’in imar problemi yakın zamanda çözümlenecektir. Eryaman üçüncü etap, Belören’e dayanmış, tabiri caizse çivi çakacak yer kalmamıştır. Bu durumdan, Belören yatırımcısı kadar, yetkili ve etkili makamlar da haberdar olup, yakın zamanda Belören’de çözüm başlayacaktır.

Önümüzdeki belediye seçimleri 2019 yılında yapılacak olup, belediye seçimine yetiştirileceğini tahmin ediyorum. İmar süreci en az bir buçuk yıl süreceği düşünülürse, belediye seçimlerine kadar bu işin bitmesi için, 2017 içinde bu süreç başlayacaktır,  kimsenin kuşkusu olmasın, …….  ….. bu işi kimseye kaptırmaz. Bölge yatırımcısı sanmasın ki burası kimsenin bilmediği ya da yetkililerin unuttuğu bir yer değil, herkes Belörendeki durumun farkında ama, bir emir bekleniyor bir yerlerden.

Susuz Belören, insanların umutları kırıldığı, beklemekten usandığı, sabrın tükendiği için fiyatları iyice gevşemiş durumda ve iki yıl öncesinden bile daha düşük fiyat bandında seyretmekte, yatırım için gerçekten en uygun dönemindedir. Zira küçük bir kıvılcımda, kısa vadede %50 getiri sağlayacak durumdadır, Eryaman üçüncü etabın hemen yanında bulunması ve şehre yakınlığı nedeniyle de garantili yatırım bölgelerindendir ve mutlak kazandıracak, bu yıl olmazsa artık seneye iyi getiri sağlayacaktır.

Belörende yatırım tavsiyemiz, bu fiyat bandından alınıp, 250tl bandına eriştiğinde çıkılmasıdır. Zira kooperatif yoğunluğu nedeni ile ne olur ne olmaz diyoruz ve herkese iyi çalışmalar diliyor,

Saygılar sunuyoruz.

En akılcı yatırım, Arsa yatırımıdır, Neden ??<< >>Yatırım Yapmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım ?