Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.
Subscribe
Bildir
guest
4058 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 ay önce

Alper bey, dodurga planı belediyede onaylandı ama danıştay kararı bi türlü netleşmedi yıllardır yani planı tehlikeye atar mı bu belirsizlik olumsuz bi karar verilmesi durumunda?

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Anonim

Dodurga için tüm işlemler sonuçlanmıştır, artık plan için bir tehlike kalmamıştır, yakında inşaat ruhsatları verilmeye başlanır.

Hakan
Hakan
1 ay önce

Alp bey kolay gelsin siz değerli gayrimenkul danışmanlığı dürüst kalan son kişiler olarak düşünüyorum..
bunu çok içten samimiyetimle söylüyorum yanlız burda ki platform ma artık geç yazmaya başladınız dikkatimi çekti tabi ki de bu da işinizin yoğunluğundan oluşuyor sanırım..

Dodurga için artık bitti diye bilirmiyiz. Sanırım herkes artık Danıştay kararını bekliyor bildiğim kadarı ile

Peki size sorum Danıştay kararı çıkmadan yapılaşma başlar mı.? Yapılaşmanın başlayacağını öngörü olarak görürsek bu zaman dan itibaren ortalama olarak ne gibi vakit oluşturur.

Birde bir duyum aldım belediyeden ruhsat başvurusu yapılabiliyor deniliyor bu doğrumudur.

Tekrardan teşekkür ederim siz ve iş arkadaşlarınıza kolay gelsin

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  Hakan

Merhabalar, teşekkür ediyoruz, Dodurga imarı bitmiştir, yakında ruhsat alınıp inşaatların başladığını hepbirlikte göreceğiz, Dodurga her açıdan çok iyi bir yatırımdır, içiniz rahat olsun.

soner günel
soner günel
1 ay önce

Merhabalar, günlerdir sitenizini inceliyorum Soru-cevapları okuyorum..ve günlerdir nereden miniminnacık paramla bi arsa alırım da 3-4 yıl sonra iki üç katına satarım düşünçesi ile Ankara Karaşar Ankara Güdül ve Antalya dan arsalar bakıyorum..Ama elde var 0... Öncelikle Ankara Karaşar'da Beşiktaş Kartaltepe spor kompleksinin hayata geçirelecek bir proje olduğunun aslını araştırdım.Doğru..ama hala tık yok...KAraşar'dan sizce Arsa almalımıyım? Rica etsem bilgilendirebilirmisiniz?

Alper YALÇIN
Editor
1 ay önce
şu kişiye yanıt :  soner günel

Merhabalar, bu tür bölgelere yatırım yapmayı pek tavsiye etmiyoruz, düşünsenize öyle bir yerde ne olabilir şehirleşme anlamında? Birçok hikaye var ama ne kadarı hayata geçecek bilinmez, o bakımdan daha efektif bölgelere yatırım düşünmelisiniz, YouTube’daki arsa yatırımı nasıl yapılması gerektiğine dair videolarımızı da izlemenizi tavsiye ederiz. Öyle bölgeler Ankara değildir, Ankara’nın merkezi ve elit bölgelerinin çeperlerindeki gelişim gösterebilir alanlara bakmalısınız..

Kadir
Kadir
1 ay önce

Hocam Yapracık imar planı iptal davası sizce nasıl sonuçlanır . Bir yıl önce arsa aldık akabinde imar planı iptal oldu

Alper YALÇIN
Editor
28 gün önce
şu kişiye yanıt :  Kadir

Emsalin normal değere düşeceği söyleniyor, orjinal emsal 1.60 dır, plan notlarıyla emsal 2.3-3.3 olmuştur, orjinal emsali verecekleri söyleniyor. Biraz da uzun sürecek diye tahmin ediyorum.

Nilgün
Nilgün
1 ay önce

Alper bey, yatırım için Temelli'den arsa almayı düşünüyorum. Birde Beynam'ı öneriyorlar. Sizce buralarda yatırım yapmak mantıklı mı?

Alper YALÇIN
Editor
28 gün önce
şu kişiye yanıt :  Nilgün

Ankara’da yatırım düşünüyorsanız buralar pek Ankara sayılmaz, Ankara şehrinin oralara varması çok uzun yıllar sürer, Ankara’nın çeperlerindeki boşluklar daha hızlı ve daha yüksek kazandırır, bakın Dodurga dedik, bir-iki yılda on kat kazandırdı ki bu daha başlangıç..Amacınız birinizi on yapmaksa bu şekilde yatırımlar yapmanız gerekir, değilse biriniz birkaç yılda en fazla iki olur.
Bizim projelerimiz de çok kazandırır, projelerimizi de takip edebilirsiniz.

Mustafa
Mustafa
1 ay önce

Merhaba Alper Bey, Boğaziçi projesinde satış varmı acaba, varsa fiyat nedir?

Alper YALÇIN
Editor
28 gün önce
şu kişiye yanıt :  Mustafa

Boğaziçi projemizin arsadan satışı tamamlanmıştır, ISLA GRUP’la kat karşılığı inşaat sözleşmemiz de yapılmıştır, artık inşaattan lansman satışları başlamasını bekliyoruz ki bu da bizim satışlarımızın çok üzerinde rakamlara olacaktır.

Sahra
Sahra
30 gün önce

Alper yalcin selam tamamen yanlis bilgilerle donanimlisiniz benim 88 bin tl aldigim 6 dönumluk imarli arsam 3 ay sonra 400 bine firladi baba bir yer karagedik bilken projesi insanlari yaniltmayin orasi turkiyenin gozbebegi olacak selamlar

Alper YALÇIN
Editor
28 gün önce
şu kişiye yanıt :  Sahra

Bu hikayeleri on yil önce de anlatıyorlardı emlakçılar, on yıldır çivi çakılmadı, bana göre bir on yıl daha garanti ama üzerini bilemem, bölge şehre çok uzak, Gölbaşı’nı çıktıktan sonra Konya Yolu üzerinde şehirleşme yok, uzunca bir süre olacağını da düşünmüyorum, haftasonu evi ve hobi bahçeleri var bölgede sadece..

Last edited 28 gün önce by Alper YALÇIN
06ytrmci06
06ytrmci06
27 gün önce

Merhaba Alper bey yenipeçenek te arsa ve tarlalarımız orta vadede biseyler getirir mi bekleyelimmi

YILIN EN İYİ GAYRİMENKUL YATIRIM UZMANI DR.ALP GAYRİMENKUL

Yatırım Önerilerimiz

language »
4058
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x