Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.
Subscribe
Bildir
guest
3443 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Semih
Semih
2 ay önce

Slm alp.bey Dodurgada 165.000 1.75 emsal 170-200m satılık yerler var bu fiyattan alinirmi

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Semih

Merhabalar, hayır o fiyatlar yüksek, daha uygun rakamlara almaktayız, bize ulaşabilirsiniz.

Sena
Sena
2 ay önce

Merhaba, tulumtaş civarı arsa bakıyorum. Şuan imar yok görünüyor ama gelişebilecek potansiyelde. Özellikle dikkat etmemiz gereken nedir? Nerelere bakmalıyız. Teşekkürler

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Sena

Merhabalar, Tulumtaş tavsiye eder miyim? Biraz uzun vade olacağı için siz bilirsiniz derim, zira yılların incek’i dahi yeni yeni hareketlenirken, otoban dışı tulumtaş için ne kadar beklenir bilemem, o bakımdan en azından yatırım düşünürseniz de çevreyoluna yakın olsun ki bekleme süreci kısalır diye düşünüyorum. İmarsız alanlar çok daha fazla uzayacaktır, zira artık kolay kolay imar yapılmamaktadır, o bakımdan imarsız yatırım pek tavsiye etmemekteyim.

Arsa Yatırımında her zaman kıyaslama yapılmalıdır, rakamlar ve imar-yapılaşma süreçleri bakımından tüm bölge değerlendirilmelidir, bu şekilde bir değerlendirme yapıldığında bana göre bölgesel bakıldığında Tulumtaş birkaç tık sonra gelmektedir, bilginize.

SEMIH NAZLI
SEMIH NAZLI
2 ay önce

Alper bey merhaba.Sehitali ve gölbası/halaclı bolgeleri hakkında fikirleriniz nelerdir.Arsa yatırımı yapılırmı.tesekkurler ıyı calısmalar dılerım

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  SEMIH NAZLI

Merhabalar, Hallaçlı çok uzak, oraların gelişmesi için çok uzun zamana ihtiyaç vardır, eski belediye döneminin şişirme, balon bölgelerinden olduğunu düşünüyorum, dolayısıyla yatırımı pek tavsiye etmem, zira bana göre artık arsa yatırımında şehrin uzaklarında spekülasyon ile kazançlar sona ermiş bulunmaktadır, yeni yönetimin imarla pek işi yoktur, o nedenle de yatırımın artık şekli değişmesi gerektiğini düşünüyorum, bu değişen şekil de şehrin içindeki imarlı, gayrimenkulleri para eden alanlara yatırım yapılması şeklinde olacaktır, bu bağlamda nerelere yatırım yapılması gerektiğini de blog yazılarımda ve videolarımda sürekli belirtmekteyim, değilse artık şehre uzak alanlar kazandırmadan bekler de bekler.

Şehitali’nin ise bir süre daha bekleyeceğini düşünüyorum, otoban içi Dodurga bölgesi dolacak ki ondan sonra Şehitali gündeme gelebilsin, üstelik Başkan gerekmedikçe imar yapılmayacağını belirtmiş ki iki yıllık uygulamalarıyla da bunu desteklemektedir, o bakımdan Şehitali yerine Dodurga yatırımı daha yüksek ve daha hızlı kazandıracaktır.

Hakan
Hakan
2 ay önce

Alper bey kolay gelsin dodurga icin süreç biraz uzadı neden acaba mahkeme kararı çıkalı ve tebliğ edeli 3-4 ay oldu bu süreçte bir bir gelişme yaşanmadı daha da uzar mi ??

Sizin değerli yorumlarınız bizler için çok önemli bu süreç için düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim..

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Hakan

Şuan salgın döneminde kurumların çalışmadığını gözönüne almanızı tavsiye ediyorum, değilse imar ile ilgili problemin çözüldüğü, ancak işlemlerin tamamlanmasının kurumlardaki çalışma düzeni nedeniyle aksadığını düşünüyorum.

Yavuz Inal
Yavuz Inal
2 ay önce

Merhaba Alp Bey,
Cankaya Icsi Bloklari’nda cok katlilar veya bes katlilara yapilacak yatirim ile ilgili gosurleriniz nelerdir? Yatirim yapmak mantikli midir? Oyleyse, cok katlilari mi yoksa bes katlilari mi onerirsiniz?
Tesekkurler.

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Yavuz Inal

Merhabalar, Bölge kalitesi belli, bizim de mottomuz belli, gayrimenkul yatırımlarında bölgenin kalitesi en önemli nokta olduğunu yıllardır belirtmekteyiz, o bakımdan acele etmeden, rakam uygun olmak şartıyla her zaman yatırım yapılabilir bir bölgedir.
Kentsel dönüşüm açısından soruyorsunuz anladığım kadarıyla, daha eski ve daha az kişi ile uğraşılacak ve kişiler arasında anlaşma sağlanılma ihtimali yüksek olan yapıları araştırın, eski yapılara çürük belgesi alındığında pek fazla sorun çıkmamaktadır, bu kriterleri gözönünde bulundurun derim.

Yavuz
Yavuz
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Alper YALÇIN

Kiymetli cevabiniz icin tesekkurler Alp bey. 5 katlilara yatirim yapmak, olasi bir kentsel donusum icin daha uygun diye anliyorum. Bazi ilanlarda, arsa payi 90 metrekaredir gibi ifadeler oluyor, ev alirken bunu dikkate almamizi tavsiye eder misiniz? Tesekkurler tekrardan.

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Yavuz

Tabi ki arsa payı büyük olmalı ama her halükarda dönüşüm sonrasında en kötü ihtimalle mevcuttaki daire metrekaresinde yeni bir daire alırsınız.

Last edited 2 ay önce by Alper YALÇIN
Mustafa Teköz
Mustafa Teköz
2 ay önce

Sn hocam ümit köy veya çay yolu bölgesinde tırıpleks arsa bulabilirmiyiz bulunursa arsa miktarı ve metre kare fiatı ne kadardır. Teşekkürler

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Mustafa Teköz

Bulabiliriz, yerine göre değişmekle birlikte istediğiniz metrajda villa parseli olarak minimum üçbin₺/m2 daha üzerinde rakamlara bulabilirsiniz. Yenikent bölgesinde biraz daha uygun rakamlara da bulunabilir.

Last edited 2 ay önce by Alper YALÇIN
Asdfgh
Asdfgh
2 ay önce

Merhaba, İyi Günler.Çubuk Dumlupınar Köyü bitişiğinde Yıldırım Beyazıd Esenboğa Kampüsü’ne 1,4 km. mesafede.Havaalanı metrosu projesine 1,5 km. mesafede olan 3100 m² tarla 290.000₺’ye satılıyor.Fiyatı uygun mudur?

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  Asdfgh

Merhabalar, Çubuk gibi bir yerde tarlaya o kadar yatırım bana göre mantıklı değildir, zira imar geçer mi? Ne zaman geçer? Bölgedeki imarlı rakamlarla kıyaslandığında, eğer imar görürse getirisi ne kadar olur? İmar görse dahi yapılaşma ne kadar sürer? Üniversiteye bağlı gelişim o mesafede bir tarlaya ne kadar ihtiyaç duyar? Bu soruların cevabı fiyatın yüksek mi, düşük mü olduğunu ortaya koyacaktır. Belirsiz bir süre için artık Ankara’da gereksiz imar yapılmayacağı da düşünüldüğünde, daha hızlı kazandıracak, imar durumu daha kısa olabilecek ( imarı devam eden) veya imarlı daha nitelikli bölgeler tercih edilebilir.

Last edited 2 ay önce by Alper YALÇIN
ali
ali
2 ay önce

merhaba gölbası karaoglandan yatırım amaçlı hobi bahçesi alınır mı aselsan ve bilnet mogan kampüsü projesiyle değerlencek diyor emlakçı doğruluk payı var mı teşekkürler

Alper YALÇIN
Editor
2 ay önce
şu kişiye yanıt :  ali

Merhabalar, olacaklara değil de bölgenin mevcut haline para verirseniz eğer yatırım düşünülebilir tabi ki zira çoğunlukla emlakçılar bu olacaklarla bölgedeki fiyatları birkaç yıl sonrasında ortaya çıkması gereken rakamlara yükseltmektedirler, o bakımdan olacaklarla yükseltilmemiş fiyatlardansa eğer değerlendirilebilir, bir de Gölbaşı bölgesinin yavaş da olsa bu taraflara doğru hareketi mevcuttur, orta vadede getiri sağlayabileceğinizi düşünüyorum.

YILIN EN İYİ GAYRİMENKUL YATIRIM UZMANI DR.ALP GAYRİMENKUL

Yatırım Önerilerimiz

Translate »
3443
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?