Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.

2.820 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Anonim - Nisan 2020 Cevapla

  Sn ALP Bugün Melih Gökçek zamanında yapılan 2038 çevre planı 1/100000 lik iptali için açılan davada bilirkişi raporu açıklandı.Kendinden ucube olan bu planın kabul görmesi zaten ne akıl ne bilim nede ulaşım açısından kabul görmesi mümkün degildi.(Ülke kaynaklarının sorumsuzca kullanıldıgının bir örnegi olarak kayda geçecektir) Şimdi size sormak istedigim şu enson imar yasasında üst ölçekli planlarla uygulama planları aynı anda yapılabilir şeklinde bir madde var idi ve TC Nazım imar planı olmayan iki şehir var diye biliyorum biri Türkiyenin başkenti ve enbüyük ikinci şehri olan ANK digeride Kilis diye biliyorum dogrumudur.ÇŞB Bu konuda muhakkak bir çalışması olması gerekiyordu ben diyorumki acaba Ank bu planları üst ve uygulama planları hazırlandıda 2038 planının iptali için dügmeyemi basıldı bu konuda bir öngörünüz varmı Saygılar.

  • Alper YALÇIN - Nisan 2020 Cevapla

   Gökçek zamanında yapılan 2038 çevre planının uygulanabilirliği ve sizin de belirttiğiniz gibi hiçbir yönden kabul görmeyeceğini, sadece belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanılmış ve bu amacı güdümleyenlerin dayatması ile meydana çıkarılmış bir plan olduğunu, gündeme geldiği günlerde de belirtmiştim, belediyelerin ve merkezi hükümetin siyasi çekişmesi nedeni ile bugünlerde imar uygulamaları açısından kanunlar değiştirilmekte, çıkarılan kanunlara göre yine buna benzer işlemler yapılmakta olduğunu gözlemliyorum, o nedenle bu tür mahkeme kararları ve ÇŞB nin siyasi nedenlerle yaptıkları uygulamalarda çok sıkıntı oluşturabilecek işlemlere imza atıldığını düşünüyorum. Bu yüzden de siyasi yönlendirmelere dayalı olarak belirtmiş olduğunuz durumlarla alakalı herşeyin olabilirliği söz konusudur, Ankara B.B. sitesinde Ankara’nın 2023 Nazım İmar Planı görülmektedir.
   https://www.ankara.bel.tr/ankara-buyuksehir-belediyesi-nazim-plan/1-25-000-baskent-ankara-nazim-mar-plani

 2. Kerim - Nisan 2020 Cevapla

  Alper bey, dodurgada satışlar oluyor mu? 50lik bulvar fiyatları ne civarda?

  • Alper YALÇIN - Nisan 2020 Cevapla

   2020 yılı ile birlikte ciddi hareketlilik vardı ama korona sonrası tüm gayrimenkul piyasası durgun seyrediyor, bulvarda fiiyatlar 800-900₺/m2 lerde.

 3. Alper YALÇIN - Nisan 2020 Cevapla

  Korona Virüs’ün Gayrimenkul Sektörüne Olabilecek Etkileri başlıklı yazımıza blog yazılarımız bölümünden ulaşabilirsiniz,
  yan sütunda Youtube kanalımızdan da izleyebilirsiniz.
  https://www.dralpgayrimenkul.com/korona-virusun-gayrimenkul-sektorune-olabilecek-etkileri/

Not: Web sitemize göndermiş olduğunuz soru ve yorumlar, editör onayından sonra yayımlanacaktır.
1 285 286 287

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Yatırım Önerilerimiz

Translate »