Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.
Subscribe
Bildir
guest
3081 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat Demir
Murat Demir
14 gün önce

Alp Bey Merhaba,

Mia projesinin Orhun mahallesinden kaydırıldığı konuşuluyor. Bu konuda resmi bilgi var mı acaba ? fiyatlar zaten son 2-3 senede durdu hatta geriledi. Bu bölgedeki imar/yapılaşma ve daire getirisi için nasıl bir zaman öngörüyorsunuz ?

Alper YALÇIN
Editor
13 gün önce
şu kişiye yanıt :  Murat Demir

Merhabalar, 2038 Ankara Çevre Düzeni Planında bölgedeki MİA alanının meskun alana dönüştürüldüğü, ve Eskişehir Yoluna paralel olarak Temelli’ye gidecek olan metro hattının da yönünün başka tarafa çevrildiği görülmüştür. Ancak bu kağıt üzerindeki değişiklikler o tarihe kadar daha çok su götürür ki bana göre bir on yıl kadar sonra Eskişehir yolu hattında çevreyolu dışında yaşanacağını düşündüğüm harekete ve doğacak ihtiyaca binaen bu tür planların yeniden gözden geçirileceğini, on yıla kadar da Eskişehir Yolu çevreyolu dışında ciddi hareketlenme olmayacağını düşünüyorum, dolayısıyla bu süreçte Orhun Mah. imarının belki olabileceği ki bunun da belediye yönetimince imar planlamaları açısından yapılan açıklamalara bakarak bir süre daha pek mümkün görünmediğini de belirtmek istiyorum. Dolayısıyla on yıl gibi bir süreçte imarı yapılabilir, sonrasında da Yapracık tarafından başlayacak olan otoban dışı yapılaşması güneye doğru yayılacaktır.

hatice
hatice
13 gün önce

iyi günler susuz belören bölgesi imar çalışmaları ne durumdadır

Alper YALÇIN
Editor
13 gün önce
şu kişiye yanıt :  hatice

Merhabalar, Belören için Yenimahalle belediyesi içeriğini bilmediğimiz bir ihale ile onlara göre parselasyon işini, bize göre de hisse hataları düzenleme işini veya danışmanlık hizmeti alımı gibi bir işlemi Net mühendisliğe vermiş gibi görünmesine karşılık, şuan için firmanın vekalet toplamaktan başka herhangibir girişimi olmamıştır, bekliyoruz ancak ihale edilen rakamın parselasyon işi için gerekli olan fiyatın çok çok altında olması nedeniyle ve de parselasyonu madem belediye ihale ile vermiş, firmanın topladığı vekalette iş karşılığı %6 yapacağı kesintiyle bir de vatandaştan ücret talep etmesi çelişmektedir ve olmaması gereken bir durumdur, biraz işler karışık ama hep birlikte bir çözüm olmasını beklemekteyiz.

Oguz
Oguz
12 gün önce

Turkobasi 115 ada 275 parsel bulunan araziye ölü fiyatlardan bahsediyorlar ileri vadede gelişme durumu varmı bu bölgelerin yada detaylı bilgisi olan varmı ayrıca türkobasinda yaşayan bi amca ile konuştuğumda yeride güzel konumuda diye söyledi bekle sayma dedi fakat emlakçılar çok mantıklı şeyler söylemiyor

Alper YALÇIN
Editor
11 gün önce
şu kişiye yanıt :  Oguz

Güzel arsa, ileri dönemde organize sanayi gelişimine bağlı olarak kıymeti artacaktır, ancak ülke ekonomisinin iyi olması gerekir ki bölge gelişebilsin, o bakımdan biraz süreç gerektirecektir, en güzel yatırım bölgeleri için dahi emlakçılar kötü yorumlar yapıyorlar, her kafadan bir ses çıkacaktır, arsa yatırımı ile ilgili videolarımı izlemenizi tavsiye ederim, detaylarıyla nasıl yatırım yapılması gerektiğini anlattım videolarda,
yatırımı kendi mantığınızla yapın, onun bunun laflarıyla değil..

Oguz
Oguz
11 gün önce
şu kişiye yanıt :  Alper YALÇIN

Alper bey ilginiz teşekkür ederim videolarınızı izlicem memnuniyetle

Alper YALÇIN
Editor
11 gün önce
şu kişiye yanıt :  Oguz

Videolarımız nerelere yatırım yapılması gerektiği hakkında ciddi fikirler verecektir, izlediğinizde yatırım ile ilgili bakış açınızın tamamen değişeceğini düşünüyorum.

Lokman
Lokman
12 gün önce

http://www.kucuksaat.com/service/amp/bazi-belediye-baskanlari-ve-bazi-meclis-uyelerine-kotu-haber-10545h.htm?__twitter_impression=true

Merhaba hocam imardan dolayı oluşacak gelir kazancı devlete ödenecekmis detaylar linkte mevcut . Bu saatten sonra direk arazi almak mantıklı değil sanırım . Direk arsa almak daha mantıklı olacak . Sizin dusunceniz nedir ?

Last edited 12 gün önce by Lokman
Alper YALÇIN
Editor
11 gün önce
şu kişiye yanıt :  Lokman

Merhabalar, yanlış anlamışsınız sanırım, birkaç yıldır bu konuyu ara ara yazıyorum, imarlı emsali düşük arsaların emsali artırılırsa eğer, aradaki değer artış kazancının tamamı devlete gideceğine dair düzenlemeden bahsediliyor, imarsız araziden imar geçmesi durumunda bu durum sözkonusu değil.

Şahin ERDEN
Şahin ERDEN
11 gün önce

Alper Bey merhaba, Eskişehir yolu Yaşamkent karşısında Etimesgut Erler mah. sınırlarında bulunan 42.xxx küsür adalardan 230 metrekare imarlı bir parsel almak istiyorum. Yaklaşık fiyat olarak 200.000 tl civarı söylendi. 5-10 yıl arasında bana getirisi ne olur acaba?.

Saygılarımla.

Alper YALÇIN
Editor
11 gün önce
şu kişiye yanıt :  Şahin ERDEN

Merhabalar, Erler’de küçük küçük villa parselleri var, bu tür küçük bağımsız villa bölgelerinin pek fazla tutulmadığını belirtmek istiyorum, örneğin karşısında Yenikent parselleri veya İncek Tek yapı.. gibi, insanlar artık güvenlikli villa sitelerini tercih ediyorlar, o bakımdan bölgenin ciddi bir getirisi olacağını düşünmüyorum, emsal artar vs. gibi düşüncesiyle yatırım düşünüyorsanız bu durum da artık zor, o bakımdan bunları düşünerek karar verin derim.

Şahin ERDEN
Şahin ERDEN
10 gün önce
şu kişiye yanıt :  Alper YALÇIN

Alper Bey cevabınız için teşekkür ederim. Bana bu villa parsellerinin yüksek katlı konut imarı olacak şekilde parselasyon değişikliği yapıldığı ama itirazlar nedeni ile mahkeme sürecinin devam ettiği söylendi. Mahkeme sürecinden sonra yüksek kat onaylanırsa 1 daire getirisi olabileceği söylendi. Tabi bunlar hep söylenenler. Bir de üstteki mesajda belirttiğim aralıkta Dodurga’daki ilanlara da baktım ama çok ilan yok gibi geldi. 200.000 tl ile Dodurga’da ne çeşit bir arsa yatırımı yapılabilir. 5-10 yıl arası beklentim olacak şekilde.

Saygılarımla.

Alper YALÇIN
Editor
9 gün önce
şu kişiye yanıt :  Şahin ERDEN

Emsal yükseltme işi biraz sıkıntılı hal aldı artık, yükseltilse dahi aradaki değer artışının tamamı devlete ödenmesi ile ilgili yönetmelik çıkıyor, o bakımdan bu tür durumlar artık biraz zor, bir de şu var ki ”hadi olmazsa” düşüncesiyle her zaman için arsanın mevcut emsaline göre düşünmek ve ona göre yatırım yapmak gerekir, söylenenlere bakmayın derim..
Dodurga çok daha iyi, çok daha hızlı ve çok daha fazla kazandıracak bir yatırım olur, şuan yine bir arsanın pay şeklinde satışını gerçekleştiriyoruz, düşünürseniz bizi arayabilirsiniz.

Emre bey
Emre bey
5 gün önce

Alper bey Dodurga ile alakalı mahkemenin Eylül ayında olacağı söyleniyordu ama hala bir gelişme yok sanırım.Burayla alakalı mahkeme tarihi yada başka bilgiler yok mudur burayla alakalı sürekli tavsiyelerde bulunduğunuz için soruyorum her kafadan bir ses çıkıyor insan kesin net bilgiler öğrenmek istiyor sorabilecegimiz sadece siz varsınız şimdiden teşekkür ederim.

Alper YALÇIN
Editor
5 gün önce
şu kişiye yanıt :  Emre bey

Birkaç yıl önce idare mahkemesi kararı ile zaten parselasyon planı bozulmuştu, planlama firması idare mahkemesi ve yerel mahkeme kararlarını üst mahkemeleri olan Danıştay ve İstinafa götürmüş, bu aşamada Danıştay ve istinafın ortak karar vermesi bekleniyor denilmektedir, plancı açısından olabilecek en kötü durum nedir? Mahkeme kararının üst mahkeme tarafından onanması.. Peki onansa ne olacak? Kademeli emsal ve dere yatağına yapılan parsellerden dolayı parselasyon planı bozulmuştu, mahkeme kararı git bunları düzelt işi bitir anlamında olduğu düşünüldüğünde revizyon plan yapılacak ve imar işi tamamlanacaktır. Bu işlem uzun yıllar sürecek değil, aynı nedenlerden dolayı Yapracık imarı da birkaç kere bozulmuştu, bugün Yapracık’ta sorun var mı? Yok değil mi çözüldü Yapracık, yarın Dodurga da çözülür, kimsenin kuşkusu olmasın, çözüldüğünde de bugünkü rakamlardan yatırımcısına ciddi getiri sağlayacaktır..
Böyle bir lokasyon Ankara’da başka var mı? Çayyolu-Beytepe-İncek arası, ne kadar kıymetli olduğu imar sonrasında anlaşılacaktır. Bugün İncek Loft’un o bölgede Dodurga emsaline yakın arsalar 4-5bin₺/m2 lerden alınıp-satılmakta, orası Gölbaşı burası Çayyolu, sizce hangisi daha kıymetli bölgedir? O zaman yarın Dodurga fiyatları nerelere gelir??

Engin
Engin
4 gün önce
şu kişiye yanıt :  Emre bey

15 Eylül 2020 de mahkeme keşif yapmış,, Belediyelerin ikisine de sordum hiç bir şey belli değil diyorlar. Mansur yavaş en adil şekilde çözülecek demiş,, birde belediye plancıyı devre dışı bırakıp yeniden plan çizilebilirmiş öyle dediler,

Alper YALÇIN
Editor
4 gün önce
şu kişiye yanıt :  Engin

Belediyeye sormak insanları çoğunlukla yanıltmaktadır, şöyle ki belediye çalışanı sadece ekranda gördüğünü söyleyecektir, aranız iyiyse eğer kendi yorumunu da katacaktır, her ne derlerse demiş olsunlar yukarıdaki cevapta da belirttiğim gibi burası lokasyon olarak Ankara’nın en kıymetli bölgesidir ve bölgedeki yapılaşma ihtiyacı nedeniyle de çözümü uzun sürmeyecektir, zira Çayyolu’nda alan daraldı, bu planın biran önce bir sonuca ulaşması ihtiyaçtır.
Plancı firma yapmış olduğu sözleşme şartlarını süresi içinde yerine getirmiştir, yani plan süresinde bitirilmiş, planın her aşaması belediye meclisinde onaylanmış, askı-itiraz süreçleri geçirilmiş, sonunda da imarlı tapular verilmiştir, sonrasındaki mahkeme süreçleri bu sözleşme şartlarının dışında mücbir sebeptir ve mahkeme süreci sözleşme süresinin dışında olacaktır ki planlama firması bölgedeki arsa sahiplerinin %90 kadarıyla sözleşme yaptığı ve süresinde planı tamamladığı için, bu durumda herhangibir şekilde plancı devredışı bırakıldığı taktirde firmanın sözleşme gereği hak etmiş olduğu dönümlerce arsanın zararı tazmin edilmek durumunda kalınacağı için bu durumun gerçekleşmesi mümkün olamayacaktır. Aynı şekilde emsalin düşmesi de sözkonusu olamayacak, sözleşmedeki 1.50 ve 1.75 emsal altına indirilmesi durumunda yine plancı devredışı kalacağı için aynı tazminat durumu ortaya çıkacaktır, zira Dodurga emsalinin yüksek olduğuna ve düşürülmesi gerektiğine dair bir mahkeme kararı yoktur, kademeli emsal nedeniyle parselasyon planı bozulmuştur. İmar sürecinin tüm aşamalarını büyükşehir belediye meclisi onaylayıp, imar tamamlandıktan sonra, aynı belediye mahkeme kararı olmaksızın, keyfi olarak emsali düşüremeyecektir.

Serdar
Serdar
3 gün önce
şu kişiye yanıt :  Alper YALÇIN

Yani kisaca alper hocam bu mahkeme süresi ne kadar sürer ?

mykeklik
mykeklik
1 gün önce

merhaba Alper Bey
Ballıkuyumcu da bir tarla da hissem var. Yolun karşı tarafı tamamen imarlı. Hatta imar planında 35 metrelik yol var., fakat bizim tarlaya hala imar gelmedi. Belediye, yakın zamanda imar söz konusu değil, beklemeyin diyor. Sizin bu konu hakkındaki görüşünüzü merak ediyorum .
Teşekkürler

Yatırimcı
Yatırimcı
3 saat önce

Merhaba alper bey sincan yenipeçenek 112/32 de 5008 m2 hissemiz var satmalımıyız beklemelimiyiz şu an m2 fiyatı nedir ?

1 152 153 154

Yatırım Önerilerimiz

Translate »
3081
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?