Dr. Alp Gayrimenkul

Soru – Cevap

Burada yer alan yatırım fikirleri ve yorumlar bilgi paylaşma amaçlı olup, yatırım kararı size aittir.

Subscribe
Bildir
guest
4.4K Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ebru T.

Merhaba Alper Bey,
Ankara, Sincan İlyakutUzay Havacılık Sanayi bölgesi Ada.107 Parsel.226’da ailemden kalma 20 dönüm kadar tarla var. Yaklaşık 10 yıldır projeleneceği söylentileri mevcut. Yeni bir gelişme var mı acaba? Ve şu anda tarla olarak dönüm reel satış fiyatları hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler,
Ebru

Alper YALÇIN

Merhabalar, uzun bir zamandır bölgenin uzay havacılık sanayi olarak planlaması yapılacağı biliniyor ama bir türlü tam anlamıyla icraata geçmediğini görüyoruz, ülke ekonomisi ile paralel olarak bu gelişimin olacağı düşüncesindeyim, o bakımdan bir süre daha bekleyeceğini düşünüyorum. Satış fiyatları için ilan sitelerindeki rakamların ortalamasına bakmanız gerekmektedir.

cihan

Alper bey, dodurgada son durum nedir yapılaşma ne zaman başlıyor?

Alper YALÇIN

Dodurga imarı için Danıştay kararının olumlu yönde çıktığı belirtiliyor, şuan için bölgede ruhsatların alınabilir olduğu biliniyor, altyapı ve yollar açıldıktan sonra kısa bir süre içinde Dodurga’da inşaatların mantar gibi biteceğini düşünüyorum, zira Çayyolu bölgesinde artık Dodurga harici proje alanı kalmadı, o bakımdan artık Dodurga’da yolun sonuna gelindiğini düşünüyorum.

Nigar Akbal

Merhaba Alper bey Şehitali köyünde ada2147 kooparetifde 1000m2 arsamız var 1993 yiında almıstık. Değerlendi mi ne zaman imar gelir. Şu an degeri ne kadardir.

Alper YALÇIN

Merhabalar, O yıllarda bizi de bir emlakçı oralarda gezdirmişti Mesa arsa topluyor, yakında buraları tanıyamazsınız vs. şeklinde anlatımları olmuştu, bakın 30 yıl geçmiş halen imar dahi görmemiş, ben inanmamıştım o emlakçıya, “yakında falan demeyin, buradan 50 yıl birşey olmaz demiştim, yaklaştık, az kaldı.. O zamanlarda da yatırımdan anlıyormuşuz demek ki, 97-98 yıllarydı sanırsam, ve şuna eminim bugünkü değeri de o yıllarda ödediğiniz paraya göre çok fazla artmamıştır, zira o zamanlarda da ucuz satmıyorlardı o emlakçılar oraları.. Ancak artık vakti geliyor o bölgelerin, imar görürse yapılaşması bir on yıl gibi süreçte başlayacaktır..
Bugünlerde de aynı şekilde 50 sene birşey olmayacak yerlere götürüyor emlakçılar yatırımcıları, nedeni de bu tür elli sene sonrası için gelişim gösterecek yerlerde belli bir piyasa yok, aynı bölgede tarlaya 10 lira isteyen de çıkıyor 30 lira isteyen de, emlakçı 10 liraya aldığı yeri nasıl 30 liraya satarım onun derdinde olduğu için dağ başlarına götürüyor..

Kayhan

Alp bey iyi çalışmalar. Ankara yakacık kuzey yıldızında 43795/1 Bir dönüm arsam bulunmakta 2006 yılında imarlı aldık gelişimini siz nasıl görüyorsunuz? Oradaki protokol yolu üniversite arazisi için düşüncelerinizi alabilirmiyim Almanya’dan selamlar.

Alper YALÇIN

Merhabalar, neredeyse yatırımınız 20 yıl olacak, gelişim olsa dahi o bölgelerde gayrimenkul rakamları yüksek etmiyor maalesef, kooperatif olarak yapılan inşaatlar ve düşük gelir grubu için sosyal konutlar ayarında bir bölge, öyle başladı, öyle gideceğini düşünüyorum, zira bir bölge nasıl başlarsa gelişimi de o şekilde olacaktır. Üniversite arazisini duymadım ama varsa öyle bir durum ve o üniversite yapılırsa bölgeye tabi ki bir değer katacaktır, Ostim ve sanayi alanlarının da oralara etkisi olmaktadır.

Kayhan

Başkent inşaatın Yakacığa projesi olumlu anlamda etkisi olacakmıdır peki? Protokol yolu yapılırsa bölgenin değerinin artacağınıza dair bir yorumunuz varmı?

Alper YALÇIN

Tabi ki değer katacaktır.

Hakan

Merhabalar, 1 dönüm imarlı arsası yatırımı için sizce Temelli Hürriyet Mahallesi’ni mi yoksa Yenihisar’ı mı tercih etmeliyiz? Hangisinin gelişmeye daha açık olduğunu düşünüyorsunuz? Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

Alper YALÇIN

Merhabalar, Yenihisar daha mantıklı geliyor, Çayyolu bölgesinden tanıdıklar haftasonu evi olarak kullanmak amaçlı Yenihisarda evler ediniyorlar, Temelli Hürriyet mahallesine göre Ankara’ya daha yakın ve tercih edilen bir bölge olması ve Eskişehir yolu gelişim alanlarına yakınlığı nedeniyle daha hızlı olgunlaşacak ve daha yüksek rakamlar edeceği düşüncesindeyim.

Taner Şanlı

Merhabalar Alper bey, sizi 8 yıldır severek takip etmekteyim. Yıllar içerisinde yaptığınız tüm projeler ve böyle büyük bir kitleye hitap etme başarısını gösterdiğiniz için sizi yürekten tebrik ederim. Biliyorsunuz, Belören yıllardır üzerine konuştuğumuz bir lokasyon ben arsa alalı çok uzun bir zaman oldu. Sizin Belören adına görüşünüz nedir? Sizce güzel günler yakın mı? Yoksa daha bekler miyiz?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Last edited 1 ay önce by Taner Şanlı
Alper YALÇIN

Merhabalar, ilginize teşekkür ediyoruz, Belören için artık güzel günlerin yakın olduğunu düşünüyorum, zira çok uzadı ve mevcut yönetimin bu gibi süreci devam eden imarları tamamlama sözü de vardı, yeni başkan kim olursa olsun tamamlayacaktır artık, bekleyip göreceğiz.

Ümit Uluışık

Taner kardeşim, Alper bey gerekli bilgiyi vermiş ayrıca öngörüsüne ben de katılıyorum. Seçim öncesinde Belören’de gelişmeler yaşanabilir. Ben de senin gibi bu konuyu yakından takip ediyorum. Belören için en iyisi olur inşallah

Mert

Alper Bey Merhaba ,

Çiçektepe 2.8 emsal toki bloklarına 800m yakınlıkta ve Elvan 0.4 emsal toki bloklarına 300m mesafede yatırımlarım bulunmaktadır. Bu iki bölge ile ilgili rica etsem tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ? Şimdiden çok teşekkür edip iyi çalışmalar diliyorum.

Alper YALÇIN

Merhabalar, Ankara nüfusu son dönemde birhayli artmış durumda ve buna bağlı olarak da yeni yaşam alanları açılması gerekiyor, şehir yavaş yavaş Eskişehir Yolu hattında Çevreyolu dışına da taşmaya başladı, Yapracık Toki bölgesinde ciddi yapılaşma durumu sözkonusu, Elvan bölgesi zaten hareketli, bu bağlamda heriki yatırımınızın orta vadede dönüşü iyi olacağı düşüncesindeyim.

Mert

Alper Bey Merhaba ,

Bilgi için çok teşekkür ediyorum. Biliyorum tahmin etmesi zor ama size göre orta vade kaç yıl içerisinde diyebilirsiniz ?

İyi Çalışmalar diliyorum.

ahmet d.

merhaba alp bey gölbasında öçk içi bölgede tarla almak mantıklı mı zira emlakçı yakın zamanda bölgenin imara açılacağını söylüyor teşekkürler

Alper YALÇIN

Merhabalar, fiyat olarak kıyaslayın, göle uzak olan öçk dışındaki Hacılar parselleri ile öçk içi parseller arası fiyat farkı az ise değmez, o zaman öçk dışından alın, fark çoksa düşünülebilir, zira öçk içinde kalan parseller de aynı imara girebileceği düşük de olsa bir ihtimal olduğu söyleniliyordu, söylediğim gibi riske girmeye değecek miktarda fiyat farkı var mı buna bakın, yine de karar sizin..

Osman

Merhaba 500.000 TL ile bir toprak yatırımı yapmak istiyorum. Orta vadede getiri sağlayabileceğim bir yer önerebilir misiniz? Şehir tercihim yok.

Alper YALÇIN

Merhabalar, şehir tercihiniz de yokmuş, bizim yaptığımız herhangibir projeye dahil olun, diğer bütün arsa yatırımlarına göre daha iyi kazanırsınız, zira biz klasik arsa yatırımından daha düşük kazandıracak bir proje yapmayız.

cevdet demir

merhabalar Alp Bey:
Dodurgada 50’lik cadde üzerinde 450 metre arsam var. 10 ay önce almıştım. Bana bu günkü maliyeti dolar üzerinden 185-190 bin dolar tutuyor.

Bu yatırımımı değerlendirir misiniz lütfen. Bu yatırımımdan ne umabilirim? Bana getirisi ne olur?
Selam ve saygılar

Alper YALÇIN

Merhabalar, Dodurga yıllardır bizim tavsiye ettiğimiz bir bölge idi ve son birkaç yılda çok iyi kazandırdı, buna göre siz üst rakamlardan da girmiş olsanız da yine iyi kazanacaksınız, tabi eğer şufa riskini dikkate alarak yatırım yapmışsanız..
Şöyle ki 450 m2 arsa kısa vadede müteahite verilirse %40-45 aralığında verilecektir ki bu şartlarda müteahit payı çıktıktan sonra size getirisi 7-8 adet 2+1 daire olacaktır, bugünkü piyasa şartlarında bu dairelerin 4-5M₺ olduğu düşünüldüğünde 30-35 M₺ gibi bir getiri sağlayacaktır. Bekleyin, kazanın.

Last edited 9 gün önce by Alper YALÇIN
Bülent

Merhaba Alper bey,Mamak kıbrısköy kanyon projesine dair uygulama imar planı Çevre Şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığında yayınlandı.Kanyona sınır 2 dönümlük tarlamız var. Projeye bakıp değerlendirmenizi rica edebilir miyim.Şimdiden teşekkür ediyorum

Alper YALÇIN

Merhabalar, proje yapılmış ve sizin parsel bu projeye girmiyor ve sınırında imarsız olarak kalmışsa çok uzun bir zaman o şekilde kalacağı düşüncesindeyim, zira yapılan kanyon projesini hemen kenarlarına konut veya ticari bir imar yapalım diye bu proje yapılmadığı düşüncesindeyim, o nedenle bana göre bu projenin gidişatı belirleyecektir sizin tarlalarınızın değer artışını, tutarsa ne alâ..

Fatih

Alp bey merhabalar. Rize pazar ilçesi zafer mahallesi 295 ada 27 parselde 1000 mt kare yerim var. Bölge hakkında düşünceleriniz nedir. Sizce satmalı mıyım yoksa beklemeli mi?

Alper YALÇIN

Merhabalar, Pazar’a yakın bir köyde 3 küsür dönüm çay bahçesi içinde hisse, değerlenecek bir durum sözkonusu değil, bence beklemeyin, parsel içindeki bir hissedara satın.

Volkan

Selam izmir karabaglar daki yeni projeniniz hakkında bilgi almak istiyorum.

Alper YALÇIN

Merhaba, projemizin ilk faz satışları tamamlandı ve yatırımcılarımız adına tapuları yapıldı. İki gün içinde bölgenin kaliteli inşaat firmalarından olan Salman Yapı ile müteahit kat karşılığı sözleşmesi yapacağız ve sonrasında ikinci faz satışlarımız olacak, bu satışlarımız telegram grubunda gerçekleşmektedir, gruba dahil olup takip edebilirsiniz.

Ufuk şimşek

İyi günler Alper bey.Dodurga 35 ilk bulvar üzeri 14.000 m2 lik1.75 emsali arsada 125 m2 yerim var.Daire getirisi ne olur.Ve burada inşaat lar yaklaşık ne zaman başlar aydınlatırsanız sevinirim iyi çalışmalar saygılar..

Alper YALÇIN

Merhabalar, Dodurga bir bütün olarak yolları açılıp altyapısı tamamlandığında her bölgesinden yapılaşmaya başlayacaktır, Çayyolu bölgesinde alan kalmadığı için de yapılaşma hızlı olacaktır, dolayısıyla bölge artık fazla beklemez, bu metraj müteahite verdiğinizde iki tane küçük daire getirir size.

Dilan

Alper bey merhabalar, Almanya da bir ev almak istiyorum yatırım amacıyla, kiralamak istiyorum aldıktan sonra bir bölge öneriniz var mı? Sevgiler

Alper YALÇIN

Merhabalar, bize telefon ile ulaşırsanız Almanya irtibat büromuz aracılığıyla ilgili arkadaşlarımız size bu konuda yardımcı olabilirler.

Güray

iyi çalışmalar alp bey, yenimahalle susuz avrana 175/20 parselde hissem var. İmarlı arsaların hemen dibinde kalmış bir bölge sizce imar geçme olasılığı ne kadar sürer. Yani bölge hakkında fikirlerinizi bilgilerinizi merak ettim. Teşekkürler iyi çalışmalar.

Alper YALÇIN

Merhabalar, uzun zamandır bölgenin imarı bekleniliyor ama ne zaman çıkabileceği konusunda bir fikrimiz yok, sanayi alanlarına yakın bir bölge olması nedeniyle kıymetli alanlar ama imarı yıllardır bekliyor.

GUERBUEZ CELEBI

warum kann ich kein kontakt formular senden
Ich brauche info über Ossium 1und 2 Preise und übergabe Termine

Alper YALÇIN

Bize telefon ile ulaşırsanız Ossium Projelerimiz hakkında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Güngör

Merhaba . İki evladım var ve onlar için bi yatırım düşünüyorum. Çubuk Dumlupınar Esenboğa mevkisinde imarlı arsalar düşünmekteyim . Acaba bi yorumunuz değerlendirmeniz olabilir mi o bölge için . Yıldırım Beyazıt üniversitesi nin ve havaalanının o bölgede olması ilerleyen dönemde havaalanı metrosu gibi projeler gerçekleşirse değerlenir mi acaba ? Şimdiden teşekkürler

Alper YALÇIN

Merhabalar, blog yazılarımızı okumanızı tavsiye ediyorum, yazılarımızda arsa yatırımı nasıl ve nerelere yapılması konusunda ciddi bilgiler vardır, yatırımda kıyas çok önemlidir, yatırım düşündüğünüz bölgeyi başka bölgelerle kıyaslayarak hangi bölgeler daha yüksek kazanç sağlayacaksa arsa yatırımını o bölgeler üzerinde değerlendirmelisiniz, şöyle ki bugün Çubuk’ta belirttiğiniz bölgeler mi daha yüksek kazandırır yoksa buradan daha yüksek kazandıracak bölge var mıdır? İyi araştırma yapmak gerekiyor. Bizler Dr.Alp olarak siz yatırımcılar adına tüm Türkiye’yi araştırıp kriterlerimize uyan bir arsa bulduğumuzda proje yapıyoruz aslında, yatırım grubumuza dahil olup takip edebilirsiniz.

İlker

Merhaba Alp bey karagedik te Niğde otabanının yanında arsa almıştık hisseli sizce bir gelişme olur mu

Alper YALÇIN

Merhabalar, bölge yerleşim alanlarına çok uzak, yıllardır belirttiğim gibi Karagedik her ne kadar imarlı da olsa bölgeye proje yapacak bir müteahit firma kolay kolay çıkmayacaktır, nedeni de orada proje yapılsa dahi ikamet edecek kimse çıkmayacaktır, dolayısıyla böyle bir bölgede yapılacak projede daireler satılmayacaktır, o nedenle bence gelişme olması çok uzun yıllar sürer.

Ekrem Özcan

Merhaba Alp Bey ,Ankara Yenimahalle Yuva köy değirmenyolu mevki (imarsız) alan da herhangi bir gelişme var mı acaba?Yuva köy içi yolu ,mermerciler bitişiği

Alper YALÇIN

Merhabalar, Yuva imarsız bölgelerde herhangibir gelişme üzerine duyumumuz yoktur.

cihangir

Merhabalar 10 yıl kadar önce Balıkuyumcuda 980 metre kare tarla aldık. Ne yapalım beklemeli miyiz aslında 5 sene sonra emeklilik için değerlendirelim diye düşündük ama siz ne önerirsiniz

Alper YALÇIN

Merhabalar, bana göre o bölgelerde yeterince imarlı ve boş duran dönümlerce alanlar vardır, öncelikle o boş ve imarlı alanlar işe yaramalı ki sonrasında tarlalara imar sırası gelsin, haksız mıyım?

Mustafa Sezgin

Merhaba Alp bey
Projelerinizi sosyal medyada gördüm.
Oldukça beğendim.
Size sorum Çeṣme Merkezde 2 tane 10.000 m2 lik Deniz manzaralı arazimiz var
Birlikte çalıṣma durumumuz olabilirmi acaba?
Teşekkürler

Alper YALÇIN

Merhabalar, ilginize teşekkür ediyoruz, bize telefon ile ulaşırsanız birlikte değerlendirme yaparız, uygun şartlar olması durumunda çalışabiliriz tabi ki, neden olmasın.

Can Sari

iyi günler ALP bey Etimesgut Yukariyurtcuda iki tane tarlam var biri 216/9 diyeri ise 210/7 yürürlükteki imar plani. ölcegi 1/1000 diyor.imar calismalari devammi ediyor acaba?Birde tahmininizce bana yapilasma sirasi ne zaman gelecek?ön görünüze güveniyorum.tahmini sene olarak söylermisiniz.kac sene ? .Cok Tesekür ediyor calismalarinizda basarilar diliyorum.

Abdullah

Merhaba Alp Bey. Bilgiler için minnettarız. Size şöyle bir sorum olacak: gelir düzeyim yüksek olmadığı için 250-350 bin lira aralığında Ankara’da nerede arsa yatırımı yapmamı önerirsiniz? Gölbaşı’nı araştırıyorum ama çok çetrefilli bir bölge. Pursaklar tarafına bakıyorum ama önermeyende çok. Kafam karıştı. Orta vadede kazandıracak yerler tercihim. Sizin alternatif önerilerinize de açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Yatrm06

Merhaba Alper bey yenipeçenek solda yatirimimiz var baglica tarafında orta vadede getirisi olurmu şimdiden teşekkürler

Erkan

Alper bey şehitali dodurga otoban baglantı yolundan bir haber varmı acaba saygılar

Savaş

Merhaba Alper bey
Ankara Etimesgut Yapracık köyü 49964/2
Parselli bir arsam var 950 metrekare
Acaba buranın yapılaşması ne kadar sürer bir bilginiz var mı yorumlarsanız sevinirim

1 73 74 75