En akılcı yatırım, Arsa yatırımıdır, Neden ??

En iyi yatırım, arsa yatırımıdır, neden mi? Şimdi nedenlerini sıralayacağım.
Arsa , ülkemizin en hızlı gelişim gösteren, hükumetlerin en çok önem verdiği inşaat sektörü ile bağlantılı, inşaat sektörünün gelişimi ile birlikte en iyi yatırım aracı olma özelliğini sürdüren bir yatırım aracıdır. Şehirleşmenin yoğun olduğu bölgelere yapılan arsa yatırımları mutlak surette en kazançlı yatırımdır, diğer bütün yatırım araçlarındaki dalgalanmalar kısa vadede kazançmış gibi görünse de, akıllı arsa yatırımı bunların hepsinden fazla ve net getiri sağlar. Uygun, zamanında yapılan bir yatırımın geri dönüşü çığ gibi olur, getirisi çok büyük olur, bugün çevrenizde belli bir seviyeye gelmiş, zenginleşmiş kişilere bakın, çoğunluğu arsa yatırımı sayesinde bu duruma gelmiştir. İster sabit gelirli, ister ticari faaliyetleri bulunan gelir sahipleri olsun, her insanımız belli ölçüde para kazanır, ancak akıllı yatırımlar yapan, akıllıca arsa yatırımları yapanlar zengin olurlar, diğerleri para kazandıklarını sanıp, genelde yerlerinde sayarlar, uzun vadede baktığınızda rutin bir finansal ilerlemeye sahip, ufak ufak adımlarla giderken,  yatırımlarını arsa ile değerlendirenler, bir anda üst gelir seviyelerine çıkarlar.
Arsa yatırımı sigortadır aynı zamanda, ticaretinizde veya işinizde yaşadığınız sıkıntılı dönemlerden, arsa yatırımları sizi kurtarabilir, geçmişte düşük paralarla yapmış olduğunuz arsa yatırımları, sizi bugünkü dar boğazdan kurtarabilir, bugün şehrin hızlı gelişen, yakın yerlerinden az bir paraya alacağınız bir arsa, gelecekteki girebileceğiniz sıkıntılı durumlarda size can simidi olabilir ve tekrar karaya çıkıp yolunuza devam etmenizi sağlayabilir,  o bakımdan birikimlerinizi arsa yatırımları ile değerlendirmeniz, en kapsamlı sigortadan bile daha iyi bir sigortadır.
Şehrin marka ve yatırım değeri yüksek, hızlı gelişen bölgelerine yapacağınız arsa yatırımları, döviz-altın-borsa vb. yatırımlarında yakalanan hızlı kazançlar-hızlı kayıplar gibi dalgalı olmayıp, iyi bir arsa yatırımı, kısa-orta-uzun vadelerde en iyi ve net getiri sağlaması açısından, lokomotifi inşaat sektörü olan ülkelerin en kazandıran yatırım aracıdır. Birçok ülkenin girdiği ekonomik krizde, bizim ekonomimizin ufak dalgalanmalarla seyrediyor olması, on-onbeş yıl öncesi ile mukayese edildiğinde ülkenin ciddi krize girmemiş olmasının en büyük nedeni bana göre bugün ülkemizin değerinin artmasından, topraklarımızın kıymetlenmesinden, eskilerde üç kuruşa satılan konutların, bugün milyon liralardan satılmasından kaynaklı, yabancı yatırımcıların da milyonlarca lira verip ülkemizden arazi ve konut alması ile ilintili olduğundandır. Türkiye’nin marka değerinin artması, topraklarının para etmesi ve buna bağlı olarak arazi sahiplerinin zenginleşmesindendir. Eskilerde basılan paranın karşılığı bir değerinin olmaması ile yüksek enflasyonlu dönemlerden geçen ülkemizin, bugün topraklarının değerli olması ile basacağı paranın karşılığı bir toprak zenginliği olmasından, artık yüksek enflasyonlu dönemlerin geride kalacağını işaret etmektedir.
Ülkemize de değer katan toprak zenginliğimizin artması, topraklarımızın para etmesi, arsa yatırımının getiri bakımından bana göre en çok kazandıracak yatırım aracı olarak devam edeceğinin en önemli göstergesidir. Küçük yatırımlarınızı akıllıca değerlendirmenizi, doğru yatırımlar yapmanızı tavsiye ediyor,
Herkese iyi çalışmalar diliyor,saygılar sunuyorum.

Hallaçlı – Velihimmetli – Çayırlı, Yavuz Selim İlçesi<< >>Susuz Belören İmar Durumu, Tahminlerimiz ve Yatırım Tavsiyeleri

About the author : admin

Avatar