Dr. Alp’ten Konut Projesi Organizasyonu.

Dr. Alp Çakırlar Konutları Projemiz Start Alıyor

Müteahit kat karşılığı noter sözleşmemizi yapmış bulunuyoruz,

Daire satışlarımız devam etmektedir, Fiyatımız 289 Bin₺ dir.


ARSAMIZIN TAPUSUNU ALMIŞ BULUNUYORUZ.

Arsamızın tapusunu almış bulunuyoruz, bu hafta içinde müteahit kat karşılığı noter sözleşmemizi yapıyoruz, dairelerimizin tamamı satılmış olup, şuanki satış fiyatımız 289 bin ₺ olarak belirlenmiştir, yeni fiyatımız da bölge fiyatları ile kıyaslandığında çok avantajlı bir fırsattır. Çoklu daire alan kişiler satışı yapmakta olup, yüzyüze görüşülüp fiyatta anlaşma imkanımız da vardır.

Çakırlar’da en ucuz fiyata süper lüx daire alma fırsatı yakalayan ortaklarımız, bundan sonraki projelerimizi sabırsızlıkla beklemekte, yakınlarının da düzenleyeceğimiz organizasyonlarla arsa fiyatına daire sahibi olmalarını istemekte, bu amaçla da bizleri ikinci organizasyon için baskı altında tutmaktadır.

İkinci organizasyonumuzu yine Çakırlar veya Çayyolu Dodurga’da düzenlemeyi planlıyoruz, sizlerden gelecek talebe göre bölge belirleyip, bu organizasyonlarımızın devamlılığını, Dr.Alp Konutları serisini devam ettirmeyi düşünüyoruz, bu bağlamda ilk projemizde edindiğimiz tecrübe ve kazandığımız çevre ile daha hızlı, daha başarılı ve daha çok kişiyi arsa fiyatına daire sahibi yapmayı planlıyoruz.

Arsa yatırımından daha hızlı ve daha yüksek getiri sağlayacağımız proje organizasyonlarımızın, toplu olarak müstakil tapulu imarlı ve hemen projeye başlanacak lokasyonda olmasının bize ne gibi kazançları olacağını birkaç madde ile açıklayacağım;

-Bağımsız olarak alacağınız bir dairelik arsanızın ortaklarının kimler olacağı, bu ortakların bir araya ne zaman gelecek te proje için müteahite anlaşma yapacağını bilemezsiniz, oysa bizim projemizde tapu alınır alınmaz tüm ortakların yetkisiyle hemen müteahit sözleşmesi yapar, projeye start veririz, dolayısıyla uzun yıllar beklememiş olursunuz,

-Ortaklarınızın kim olduğunu bilemezsiniz, içinde bir tane patolojik adam çıksa yıllarca herkesi oyalar, uğraşır durursunuz, oysa ki bizim projelerimizde tüm ortakların yetkisi yönetimde olduğu için, müteahitin muhattabı üç kişi olacak ve hızlıca proje start alacaktır.

Arsanın emsali üzerine %10 artış olması nedeniyle bir daire getirili arsa m2 si düşeceğinden, daha uygun fiyata daire getirili arsa almış olacağız. Çakırlar projemizde normal şartlarda daire getirili arsa 260-270 bin ₺ den aşağı alınamazken, ortaklarımız 2— bin ₺ den dairelerini alacaklar.

İkinci projemiz için bize bölge anlamında tekliflerinizin değerlendirileceğini belirtiyor, bu amaçla soru-cevap bölümümüzden önerilerinizi bizlere iletmenizi bekliyoruz, saygılar sunuyoruz.


**2– Bin₺, Çakırlar Konut Projesi**

Çakırlar’da 4+1, net 150 m2, bürüt 200 m2, 37 adet daireden son dairelerimiz, bu fırsatı kaçırmayın..
37 kişiden oluşacak bu organizasyon ile arsamızı alacak, müteahite kat karşılığı vererek dairelerimizi alacağız. Bir müteahit firma ile genel hatlarıyla anlaşma sağlayıp son aşamaya geldiğimizi, bölgede kaliteli projelere imza atmış, arsamızın da etüt projesini çizerek üzerinde çalışma yapmış olan firma ile bugün-yarın net olarak anlaşma sağlayacağımızı bildirerek, firmanın üç yıl içinde dairelerimizi teslim edeceğini de belirtmek isteriz. Şuanda 25-30 arası kişi sayısına erişmiş, bu sayıdan çok fazla da başka bir gayrimenkulünü satarak projemize dahil olmak isteyenlerin olduğunu, kısa bir süre içerisinde satışımızı kapatacağımızı belirtmek isteriz.

Çakırlar bölgesindeki daire fiyatlarına bakacak olursak hemen yanımızdaki projelerde 4+1 daireler 700-800 bin₺ satış rakamlarında olup, projemize dahil olarak üç yılda üç kat gibi bir kazanç sağlayacaksınız.

Arsamız 8567 m2 olup, 1.20 emsal imarlı, hemen ruhsat alınıp proje başlanılacak bir lokasyonda olup, bölgede emsal arsalar 1000-1200₺/m2 rakamlarında alınıp satılmakta, son birkaç aydır yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde de bölgede pek fazla bir satılık arsanın olmadığını, arsamızın da bölgenin en uygun fiyatlı müstakil tapulu arsası olduğunu ve projemiz için ana çıkış fikrimiz olan “en uygun fiyata, en güzel daire” düşüncemizi de gerçekleştireceğini düşündük.

Arsamızı her ortağımıza bağımsız arsa tapusu vererek müteahit firmaya kat karşılığı verme düşüncesi ile yola çıkmıştık, ancak bu durumda çıkacak daire adedinin 68 olacağı, böyle olunca da kişi başı 2– bin₺ ödeneceği, projemize dahil olmak isteyen hali hazırda mevcut bulunan eş, dost, arkadaş çevremizden olan 15-20 kişilik grubumuza da danışarak %10 emsal artırımı alarak 76 daireye yükseltmek ve daire başı ödemeyi 2– bin₺ ye düşürmek için arsa kooperatifine dönüşüp bu şekilde alım yaparsak daha uygun olacağına karar kıldık. Arsa kooperatifimizi de kurmuş bulunmaktayız, şuan için tescil işlemleri devam etmekte olan kooperatif ismimiz S.S. Doktor Alp Çakırlar’dır, denetimini üyelerimiz içinde olan bir avukat arkadaşımıza verdiğimiz kooperatifimizde tüzüğe yazdıracağımız 2– bin₺ dışında başka herhangi bir isim altında ödemenin olmayacağı, ödenecek bedelin içerisinde her türlü masrafın dahil olduğunu ve başka hiçbir ödeme yapılmadan dairelerimizi alacağımızı da belirtmek isteriz.

Projemizin ilk tanıtım reklamlarında tarafımıza en çok sorulan soruların başında son günlerde yaşanan Çiftlikbank, Sütbank gibi dolandırıcılık yöntemleri ile bizim projemizin ilişkilendirilmesi ve ne gibi bir güvencemizin olduğu sorusu idi, şimdi bakın biz tapumuzu alacağız ve tapu alacağımız vakte kadar da sizlerden açığa para yatırılmasını kesinlikle istemeyeceğiz, bu arsanın şimdiki sahipleri ile yüklü bir kaparo ödemesi ile cayma akçeli sözleşme yaparak tapuyu 15-Nisan-1Mayıs arasında alınmasına dair sözleşmemizi yapmış bulunuyoruz. Bu süre içerisinde de ortaklarımızı belirleyip tapumuzu almaya başvurduğumuz ana kadar kimseden herhangi bir ücret talep etmeyecek, paramızı ödeyip tapumuzu alacağız, bizim çiftlikbank gibi düşüncemiz olsa idi bunu 37 kişi ile sınırlamaz, binlerce kişiye satmaya çalışır, bize gelen taksitle alım tekliflerini dahi değerlendirir, kimden ne alırsak kâr görerek herkesten birşeyler koparalım peşinde olurduk, arsa bedelinin belirlenen tarihte peşin ödeneceği için taksitle satışımız yoktur, ödenecek olan 2– bin₺ ve üç yıl kirada oturulacağı düşünüldüğünde kira bedelini de hesaba kattığınızda toplamda kira dahil 2— bin₺ ile 700-800 bin₺ bandında satılan dairelere sahip olacağız. Yakın bir zamanda yapacağımız toplantıda eğer katılım gösterirseniz projeye katılan kişilerin nasıl bir profile sahip olduğunu görme imkanı ile projemize olan güveninizin artacağını düşünüyoruz, toplantı tarihini sayfamızdan bildireceğiz.

Projemizin uzun yıllar altyapısının, yollarının, şehirleşmenin olmayacağı şehrin dışındaki bölgelerde yapılacak olan projeler gibi olmadığı, hayal satmaya uğraşmayıp, şehrin içinde ve en yüksek gayrimenkul fiyatlarının olduğu Çakırlar bölgesinde olduğunun unutulmamasını, aşağı yukarı aynı rakamlara satılmaya çalışılan ve yine bizim gibi kooperatif hissesi verilerek, minimum 8-10 yıl sonrasında ancak tamamlanacak projelerle bizim projemizi bir tutmamanızı, üstelik bugünün rakamları ile arsa bedelinin kat kat üzerinde satılmaya çalışılan projelere göre bizim fiyatımız bölgede satılan arsa rakamlarında ve hatta daha düşük rakamlarda olması da projemizin kâr amaçlı olmayıp, bu konuda isim yapma amacında olduğumuzu da ortaya koymaktadır. Dolayısıyla projemiz, Ankara genelinde son dönemde aynı yöntem ile pazarlanan projeler içerisinde gerek fiyat, gerek süre, gerekse kazanç açısından en mantıklı olan projedir.

Ankara’da örnekleri olan bu türden Atabilge, Atasayanlar vs. kooperatifler gibi bundan sonra da bu tür projelere devam edeceğimizi, ilk projemiz olan bu proje sonrasında çok daha büyük projelere imza atacağımızı, bu projede bize ortak olanların çevrelerinden de birçok kişinin sonraki projelerimize dahil olacağının bilinciyle bu heyecanımıza ortak ve bizlere komşu olmak isteyenleri ofislerimize bekliyoruz. Ciddi anlamda kazanç sağlayacağınız bu projede aklınıza takılan tüm sorulara açıklayıcı ve doyurucu cevaplar vererek, kafanızda mantıklı hale geleceğini ve imkânlarınızın elvermesi dahilinde de kesinlikle projemize dahil olacağınızı düşünüyor, bir çayımızı içmeye bekliyor,
Herkese saygılar sunuyoruz.

5+1 Kat ve Yatay Yapılaşma Meselesi.<< >>Yeni Belediye Yönetimi ve Arsa Yatırım Tavsiyeleri.

About the author : admin

Avatar