implant dis fiyatlari

Soru – Cevap

1.784 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Naime Sulugöz - Ağustos 30, 2018 Cevapla

  Merhabalar iyi çalışmalar dilerim . Arsamın değerini kendim arttığını veya azaldıgını nasıl öğrenebilirim. Bunun ile ilgili bir site yada danışabileceğimiz varmı ? Emlakçıların hepsi alırken farklı satarken farklı söylüyor . Kendimi nasıl öğrencez arsamızın tarlamızın değerini lütfen bu konuda aydınlatırmısınız ?

  • Alper YALÇIN - Ağustos 30, 2018 Cevapla

   Arsanızın bulunduğu bölgede portföyleri olan birkaç emlak firmasını arayıp o bölgeden arsa almak istediğinizi söyleyerek parselinizin olduğu bölgeden size birkaç alternatif sunmasını isteyin, arsa almak istediğinizi söylediğiniz için vereceği fiyatlar bir miktar pazarlığa açık fiyatlar olacaktır, birkaç firmadan alacağınız farklı fiyatların ortalamasından %10-20 daha düşük rakamı satılabilecek rakamdır, firmaların ilan sitelerindeki ilanlarından da karşılaştırabilirsiniz, ancak elma ile elmayı kıyaslamaya dikkat edin, bir bölgedeki arsa fiyatları lokasyona, ticari veya konut olmasına vs. gibi değişik özelliklere göre fiyatları değişiklik gösterir, bazen bu fiyat aralığı çok fazla da olabilir, o yüzden bölgeyi iyi bilmek te gerektirir. Arsanızı satmak istediğinizi söylediğiniz emlak firmalarının birçoğu piyasasının çok altında size teklifler sunacaktır, o bakımdan firmalarla görüşmede öncelikle bölgeden arsa alacağınızı söyleyerek yaklaşık doğru rakamları bulabilirsiniz.
   Gayrimenkul fiyatları alıcıya göre şekillenir, bölgeye talep arttıkça fiyat otomatik olarak artacaktır, bunu iyi bilen fırsatçılar spekülasyon da yapacaklardır, belli dönemlerde belli bölgelerin fiyatları spekülatif olarak hareketlendirilir, arsa satmak istediğinizde durgunluk fiyatlara negatif olarak yansıyacaktır, ihtiyaç nedeniyle satmak haricinde durgun piyasada satış yapmayı tavsiye etmeyiz, telefonlarınız çalmaya, arsanızı satmak isteyen emlakçılar sizi aramaya başladığı zaman satmanızı tavsiye ederiz, bizimle bu gibi durumlar için irtibata geçebilirsiniz, biz herkese satılabilir rakam söyler, bölgeye göre gerekli tavsiyelerimizi yaparız.

 2. Yusuf - Ağustos 29, 2018 Cevapla

  Şuan Ankara nın neresinde arsa yatırım olarak almaya tavsiye edersiniz? Teşekkürler

  • Alper YALÇIN - Ağustos 29, 2018 Cevapla

   Bir önceki sayfadaki Susuz Belören ile ilgili açıklamalarımı okuyunuz lütfen.

 3. Anonim - Ağustos 26, 2018 Cevapla

  Alper Bey yirmi bin TL ye kısa vadede nerelere yatırım yapılabilir ?

  • Alper YALÇIN - Ağustos 27, 2018 Cevapla

   Yirmi bin₺ ile kısa vade arsa yatırımı düşüncesinde iseniz bu fiyattaki arsaları piyasasından ucuz alıp satmayı düşünün, zira tapu masrafı ve hizmet bedeli de ödeyeceğinizi düşündüğümüzde kısa vadede kazanmanız için piyasasının altında ve hızlı alınıp satılabilecek yerlerde alım yapmanız gerekir, dolayısıyla biran önce alayım da kazanırım mantığıyla değil, sitemizde tavsiye ettiğimiz bölgelerden, bekleyip düşük fiyata almaya çalışarak alım yapın, bir bölge belirleyip sürekli orayı takip edin, satılıklara teklif verin, satabileceğinize inandığınız arsaları almaya çalışın, bölge olarak ta Anayurt bölgesi düşük fiyat olması nedeniyle burayı takip edebilirsiniz.

 4. Anonim - Ağustos 26, 2018 Cevapla

  Alper bey Şehitali Mantarlık mevkiisi hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Alper YALÇIN - Ağustos 27, 2018 Cevapla

   Dodurga Mantarlık mevkisi olabilir mi burası? Şehitali Mantarlık mevkisi duymadım,
   Dodurga mantarlık otobaniçi çıkan imara girmiş ve emsal düşürme girişimi sonrası şuan imar netleşmek üzeredir, güzel bir yatırım bölgesidir, önümüzdeki yıllarda çok daha kıymetlenecek lokasyondadır.

 5. Ali - Ağustos 24, 2018 Cevapla

  Alper bey yuva köyü otoban üstü antekssemi bağlanıcak yoksa çakırların devamımı olucak
  Birde yuva köyü kapaklı mevki bigiliniz varsa öğrenebilirmiyim teşekkürler

  • Alper YALÇIN - Ağustos 27, 2018 Cevapla

   Yuva’nın Batı kısımları konut, Doğu kısımları ticari olacağı düşüncesindeyim, Hurdacılar ile Mermerciler’in arasında kalan bölgenin de ticari olacağını, Karacakaya’ya doğru olan bölgelerin de konut olacağını düşünüyorum. Kapaklı bölgesi de Yuva’nın Kuzey’inde Memlük ve Yakacık’a doğru olan taraflarıdır ki bana göre uzun vadede gelişim göstereceğini düşünüyorum.

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Atv Avrupa – İş Dünyası

Kategoriler

Facebook'ta Beğenin! Twitter'da Takip Edin! Youtube Kanalına Üye Olun! WhatsApp İletişim