implant dis fiyatlari

Soru – Cevap

1.784 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Fatih - Ağustos 24, 2018 Cevapla

  Alper bey selamlar,
  Yapracik sag tarafin 25-5 binlik planlarina dava acildigi soyleniyor. Sizin bir bilginiz var mi acaba? 2.3 emsalli bolgeden bahsediyorum.

  • Alper YALÇIN - Ağustos 27, 2018 Cevapla

   Yapracık, yapılan hatalı uygulamalar nedeniyle yıllardır davalarla uğraşan bir bölge ancak belirttiğiniz davayı bilmiyorum.

 2. Emre - Ağustos 21, 2018 Cevapla

  Mrblar iyi çalışmalar diliyorum , Ankara Eskişehir yolu üzerindeki hatta bulunan Ballıkuyumcu bölgesi ve buralara yapılacak projeler hakkında bilginiz vardır.Buralardaki arsaların çoğunun imarlı hale gelmesi ve projeler açıklanmasından sonra tabiki fiyatlar uçtu ve bu bölgelerde şuan imarlı 1 dönümlük arsalar 250 bin tl civarında.Benim sorum şu ki sizce bu bölgeden ortalama bu fiyatlardan arsa alınır mı , bu bölge için tren kaçmış mı yoksa daha yolun başları sayılır ve buralardan bu fiyatlara rağmen arsa alınır mı dersiniz ? Yatırım vadesi olarak 4 yıl düşünüyorum yaklaşık Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

  • Alper YALÇIN - Ağustos 27, 2018 Cevapla

   Ballıkuyumcu arsa yatırımı düşüncesinde iseniz uzun vade düşünün derim, Oyak her ne kadar bölgeden alım yapmışsa da projenin önümüzdeki on yıl içerisinde talep görmeyeceği için bu süre içerisinde Ballıkuyumcu projesini tamamlayacağını düşünmüyorum, imar sürecini tamamlamış ki kazanç ancak yapılaşma ile olacağından bu süreçte para kazandırmayacaktır, ufak tefek iniş ve çıkışlarla ossilasyon yapacaktır, dört yıl içerisinde kazandırması pek mümkün görünmüyor.( Arsa yatırımında kazanmak demek paranızı birkaç katına katlamanız demektir, banka faizi kadar artış göstermesi arsa yatırımı için kazanç değildir.)

   • Emre - Ağustos 28, 2018 Cevapla

    Haklısınız alınan arsa banka faizi yada enflasyon kadar artış sağlamışsa bence de arsa yatırımı başarısız olmuş bile denilebilir. Devamlı olarak önermiş olduğunuz susuz belörende internetteki ilanlara baktığımda cok fazla satışta olan arsa yok gibi .Arsaların çoğu hisseli yada bedeli cok yüksek büyük arsalar . Kış döneminde fiyatlarda gevşemeyle birlikte arsa bulma anlamında daha kolay olur mu sizce.

    • Alper YALÇIN - Ağustos 29, 2018 Cevapla

     Susuz Belören uzun yıllardır pekçok sorunla boğuşmuş ve imar sorunu yaşamış şuan şehrin içerisinde imarsız kalmış bir bölge ve M.Tuna’nın konuyu tam anlamıyla bildiği ve belediyede benim de katıldığım toplantıda kendisinin bölgenin imarı için çalışacağını ve imarı çıkaracağını söylemesi, yıllardır bölgenin parsellerindeki hisse hataları olması nedeniyle imarının da yapılamaması, bu hisse hataları çözülmeden imarın çıkarılamayacağı ve şuan hisse hataları düzenlemesinin yapılarak askıya çıkması, dolayısıyla artık imarın önünde engel kalmaması nedeniyle kısa bir süre içerisinde bölgenin imarının tamamlanacağı ihtimali artık kuvvetlenmiştir. Tavsiyem paranız kadar hisse almanız ve alım yaparken de tapu değerini aldığınız değerden göstermeniz olacaktır, imar süreci devam ettiği için beklemenizi tavsiye etmem zira fiyatlar artış seyrindedir, bugün Ankara’da imar çalışması olan ender bölgelerdendir. Beş yıl önce 40-50₺/m2 lerden aldığım Belören arsalarım, bugün 250-300₺/m2 lere çıkmış ve bu süreçte imar çıkmasa dahi sürekli olarak kazandırmıştır, Belören’in şehrin içinde olması ve Ankara’da bugüne kadar yapılmamış olan imarın çıkması için belediyenin yapacağı kesinti nedeniyle de imar sonrası altyapı ve yol hizmeti hızlıca yapılacağı için yapılaşma beklentisi de kısa vadedir. Bölgedeki 1 emsal imarlı arsaların 1000₺/m2 lerde alınıp satıldığı düşünüldüğünde Belören emsalinin minimum 1.30 ve üzeri olacağı için imarlı fiyatlarının 1000₺/m2 lerin üzerine çıkacağı ve imar sonrası minimum iki kat kazanç sağlanacağı ortadadır. Yatırım final yapıp konuta döndüğünde ise bölgede 4+1 daire fiyatları 500 bin₺ civarı olduğu düşünüldüğünde kısa vadede iyi kazanç sağlayacaktır.

 3. Vural Sarıömeroğlu - Ağustos 19, 2018 Cevapla

  Alper bey tarafsız ve doğru bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum , benim öğrenmek istediğim Gölbaşı Yurtbeyi projesinin rafa kaldırıldığı konusunda bilginizi rica ediyorum

  • Alper YALÇIN - Ağustos 19, 2018 Cevapla

   Mevcut belediye yönetimi neredeyse tüm bölgelerin imar işlemlerini ya durdurmuş ya iptal etmiş ya da değiştirme girişiminde bulunmuş olup, bu nedenle de seçimle gelecek yönetime kadar bildiğim birkaç bölge dışında bir gelişme olacağını düşünmüyorum, ancak Yurtbeyi bölgesine yatırım yapmışsanız beklemenizi tavsiye ederim, bölge beğendiğim yatırım bölgelerindendir, önümüzdeki dönemde güzel gelişmeler olacağı düşüncesindeyim.

 4. Sedat - Ağustos 18, 2018 Cevapla

  Alper Bey selamlar,
  Bu durgunluk ortamında arsa/tarla yatırımı yapmak hala mantıklı mı?
  Örneğin Şehitali eski Dodurga parsellerinde fiyatların gevşediğini söylemiştiniz. Bu bölgeye yatırım yapılabilir mi?

  • Alper YALÇIN - Ağustos 19, 2018 Cevapla

   Arsa yatırımı doğru yapıldığı müddetçe her dönem mantıklıdır, arsa başka hiçbir yatırım aracının getirmediğini getirir, şöyle ki siz hiç diğer yatırım araçlarının 1’e 5, 1’e 10 getirdiğini gördünüz mü? Ben arsada bunu yakaladım daha önce iki kez, o bakımdan arsa yatırımının getirisi hiçbir yatırım aracına benzemez, yeter ki doğru yapılsın.
   Bu dönem dövizde kazananlar İçin iyi bir fırsat aslında zira Ankara’da neredeyse tüm bölgeler şuan için durağan seyrediyor, fiyatlarda gevşeme var ve belediye yönetiminin arsa hareketliliği sağlayacak birkaç bölge dışında hiçbir girişimi yok, o bakımdan belirttiğiniz Şehitali bölgesinin tamamı imarda topun ağzındaki ilk yerlerdendir, seçimle gelecek belediye yönetiminin yapacağı ilk imarlardandır, imar demek rant demektir ve açık konuşmak gerekirse kimse bu rantı bırakmadı ve bundan sonra da bırakmaz, seçilecek yönetim de imar rantını gözardı etmeyeceği için, şehrin hemen dibindeki bu bölge çok beklemeyecektir, ancak yapılaşma olarak otobaniçi belli seviyeye ulaşmadan şehir Şehitali bölgesine taşmayacağı düşünüldüğünde, yapılaşmaya bir sekiz-on yılı var gözüyle bakıyorum. Uygun rakamdan alınırsa birkaç yıla kadar imar çalışmalarıyla kazandıracaktır.

 5. Nevzat - Ağustos 17, 2018 Cevapla

  Alp bey Polatlı macun köyü Kuşçu köyü üst kısımları ki burası Eskişehir yoluna 10 km etrafı mera olan tarlalar yatırım için uygunmudur

  • Alper YALÇIN - Ağustos 17, 2018 Cevapla

   Arazi düz ise bahçe için ve ekip biçme amaçlı alınabilir, yatırım için çok uzun vade olacak, kazandırmayacaktır.

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Atv Avrupa – İş Dünyası

Kategoriler

Facebook'ta Beğenin! Twitter'da Takip Edin! Youtube Kanalına Üye Olun! WhatsApp İletişim