implant dis fiyatlari

Soru – Cevap

1.898 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Engin Akaçlı - Mayıs 8, 2018 Cevapla

  Merhaba Alper Bey,
  Susuz Belören civarını sıklıkla tavsiye ettiğinizi okudum. İlanlara baktığım zaman buradaki satılık arsaların çoğu hep kooperatif hissesi çıkıyor. Kooperatif hissesi almanın bir rizikosu var mıdır? Örneğin 500 metrekarelik kooperatif hissesi ile 500 metrekarelik şahıs arsası arasında ne farklar, ne dezavantajlar vardır? Bir kaç kerede izale şuyu diye diğer hissedarların arsayı aynı bedelle elimizden alma rizikosu olduğunu okudum. Benim sorum imar geçince aynı metrekareye karşılık aynı sayıda konut alabilme şansı var mıdır, yoksa kooperatif hisselerine daha az mı konut verilir. Örneğin şahıs arsasında 500 m2 bir daire getiriyorsa kooperatif arsasında da 500 m2 karşılığı bir daire alınabilir mi? Eğer kooperatif hissesi tehlikeli değilse, m2 için ortalama hangi fiyat normaldir, uygundur? İzale şuyu tehlikesine karşı yapılabilecek bir şey var mıdır?
  Teşekkürler ve hayırlı işler.
  Engin

  • Alper YALÇIN - Mayıs 9, 2018 Cevapla

   Belören kooperatifleri uzun yıllardır süregeldiği için birçoğunda arsa eksikliği, üye sayısı fazlalığı gibi sorunlar olduğu söyleniyor, kimisi eksik arsalarını plan dışı kalan bölgelerden tamamladığı vs. gibi söylentiler var ki uzun yıllardır süregeldiği için ve çıkarılacak olan imarlara sürekli kooperatiflerce itirazlar geldiği için bunun olabilirliğini düşünmüyor değiliz, bu tür durumlarla karşılaşmamak adına bir miktar fazla ödenip bağımsız arsa almak durumu olabilir, ancak düzgün bir kooperatifin de bazı avantajları da yok değil tabi ki, eğer kooperatif sorunsuz ise, şeffaf yönetiliyorsa konut sayısında değişim olmaz artı kooperatif olması nedeniyle ekstra %10 emsal artışı da olabilir, karar sizin,
   Bağımısız arsa alırken tapu değerini yüksek gösterirseniz şufa (önalım hakkı) sorunu olmayacaktır, izalei şuyu (ortaklığın giderilmesi) da bu aşamada olmayacağını düşünüyorum, zira imarsız bir parselde neden ortaklığın giderilmesi istenilsin ki, hissedarlar orayı ekip biçmiyor, alışılagelmiş şekilde köylü ekiyor zaten, imar sonrasında ada parseli değişeceği için izalei şuyu olmaz. Kooperatif almak düşüncesinde iseniz bence fiyattan ziyade kooperatif düzgün olmalıdır buna dikkat edin, çoğunda sorun olduğu söyleniyor zira. Bağımsız arsalar yerine göre 200-250 tl/m2, kooperatiflerde ise m2 ye göre 90-100 bin tl den başladığını biliyorum, benim ve çevremin Belören’de birçok yerimiz var, hiç kooperatif hissemiz yok.

   • Firat - Mayıs 9, 2018 Cevapla

    Slm Alp Hey,
    Yuvaköyde Yerligelis mevkinde arasamiz var, sizce beklemeye degermi?

    • Alper YALÇIN - Mayıs 10, 2018 Cevapla

     Parsel belirtirseniz bakalım.

     • Firat - Mayıs 10, 2018 Cevapla

      Parselerimiz, 91 ve 85

      • Alper YALÇIN - Mayıs 10, 2018 Cevapla

       On yıl gibi bir süre içinde bölgede imar sonrası yapılaşma olacağını düşünüyorum, bu süreç içerisinde de değeri artacak, kazandıracaktır. Karar sizin.

   • Engin Akaçlı - Mayıs 12, 2018 Cevapla

    Alper Bey,
    öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Araştırıp, sıkıntısız sağlam bir kooperatif bulmaya çalışacağım. Fazladan %10 luk emsal artışı hiç fena olmaz tabi ki. Bir anlamda yatırıma fazladan %10 kazanç anlamına gelir. Bir de diğer bir cevabınızda plan içi olmayan arsaları plan içi diyerek satmaya çalışıyorlar demişsiniz. Bu Belören’in imar çalışması içinde olan planını biryerlerden bulup indirmemiz mümkün müdür? Bu sayede belki kontrol etme şansım olur.
    Bir diğer sorum da arsaların kat karşılığı verilmesi ile ilgili. Çakırlar bölgesinde müteahhitler galiba ortalama %46 ile kat karşılığı yapmışlar. Bu oran Belören için tahmininizce ne civarda olur? En azından %40 civarında bir oran beklenebilir mi?
    Cevabınıy için şimdiden teşekkürlerimle.
    Engin Akaçlı

    • Alper YALÇIN - Mayıs 12, 2018 Cevapla

     Size yardımcı olabilirim, çevremde birkaç tane koop hissesi satan var, telefon ile ulaşırsanız bunları ve plana giren parseller hakkında görüşebiliriz. Çakırlarda %46 ile kat karşılığı arsa bulamazsınız, %50 den aşağı Çakırlar verilmez, daire rakamlarının yüksek olduğu bölgelere bu oranlar ve daha üzerinde müteahit bulunur, imar sonrasında Belören’in ön parsellerini %50 ile verebilirsiniz, ilk çıkışta arka cezaevi taraflarına firmalar girmekte tereddüt eder ama birkaç yıl içerisinde %45 civarı verilir.

 2. Berna - Mayıs 7, 2018 Cevapla

  Merhaba,

  Ankara Esenköy de arsamiz var ve ne zaman imar gecer diye merak ediyoruz. Rivayetler cok fakat net bir bilgi yok. Sizin herhangi bir bilginiz varmi. Degerlenince satip bir kismiyla yeniden arsa almak istiyoruz. Bazi emlakcilar bu sene imar gecer diyorlar bazilari daha sürer diyor. Bilgi kirliligi cok yani.

  Yardimci olursaniz sevinirim

  • Alper YALÇIN - Mayıs 7, 2018 Cevapla

   Esenköy dediğiniz yer Karapürçek tarafları mı? Hüseyin Gazi dağı eteklerinden mi bahsediyorsunuz, tam olarak mahalle ada parsel yazabilirseniz bakalım yerine.

 3. Mehmet Yılmaz - Mayıs 5, 2018 Cevapla

  Güdül güneycede Ada 298 , Parsel 9 burayı satın aldım , tek tapu 2.376 m2 ve 45000 tl aldım, biraz bilgi paylaşırmısınız iyimi etttiiiik kötümü ettiik ?

  • Alper YALÇIN - Mayıs 5, 2018 Cevapla

   Hayırlı olsun, ekip-biçmek, bağ-bahçe yapmak için ideal, arsa yatırımı açısından düşünülebilecek ve getiri sağlayacak bir yer değildir.

   • Mehmet Yılmaz - Mayıs 5, 2018 Cevapla

    Güdül güneycede Ada 298 , Parsel 9 , 45 bin tl çok mu azmı yoksa iyimi aldım ? Takastan geldiği için tam fiyat belirliyemedim o yüzden siz gibi bilgili insanlarla paylaşmak istiyorum. Fiyatı normalmidiiiir yoksa pahalımıdır orantıyı kuramadım. Lütfen bir açıklamada bulunursanız sevinirim

    • Alper YALÇIN - Mayıs 5, 2018 Cevapla

     m2 rakamları bölge piyasa fiyatındadır, normal fiyat, zarar etmemişsiniz.

     • Mehmet Yılmaz - Mayıs 6, 2018 Cevapla

      Çok teşekkür ediyorum. Bu yeri satıp sizin önerdiğiniz gibi türkobası, susuz gibi yerlere yönelmek istiyorum yada sizin öncülüğünzde bazı projeler var onlarda değerlendirmek istiyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz

      • Alper YALÇIN - Mayıs 6, 2018 Cevapla

       Evet tabi ki yardımcı olabiliriz, bize ulaşırsanız detaylı değerlendirme yaparız, bekleriz.

       • Mehmet Yılmaz - Mayıs 6, 2018 Cevapla

        Valla alper bey inanın size çok açık yüreklilikle söylüyorum, iyi bir iyi insan olduğunuz belli ki ; tüm samimiyetinizle içtenliğinizle her konuda aydınlatmaya ve yardımcı olmaya çalışıyorsunuz başarılarınızın devamını diliyorum sizle beraber yatırımımızı daha iyi bir şekilde kullanacağıma inanıyorum. ALLAH razı olsun sizden.

        • Alper YALÇIN - Mayıs 7, 2018 Cevapla

         Teşekkür ediyorum, arsa yatırımı konusunda insanları doğru bilgilendirmek adına tecrübe paylaşımı yapmaya çalışıyoruz, yıllar öncesinde bugün Ankara’da isim yapmış bir emlak firmasının dağların başındaki arazileri üç-beş yıl içinde şöyle uçacak böyle kaçacak diyerek bize satmaya uğraşması, aradan geçen yaklaşık yirmi yılda halen söylenenlerin olmaması, insanların nasıl kandırıldığı, arsa yatırımı yaptırılıp yıllarca beklediği halde anlatılanlarla hiç alakasının olmadığı ve insanların arsa yatırımından bu nedenlerle ürktüğü vb. nedenler bize bu alanda ciddi bir açığın olduğunu düşündürdü ve bu işi doğru yapmak adına bu platformu hayata geçirerek yatırımcıları tecrübemizin yettiği kadarıyla yatırım yapacakları bölgelerin ne olabileceği konusunda bilgilendirmeye sevketti, sitemizin temel amacı arsa yatırımının amacı olan kısa vadede yüksek getiri sağlayacak bölgeleri tesbit ederek bu bölgeleri insanlara tavsiye etmek, yatırımcıyı doğru yönlendirerek insanların doğru yatırım konularında bilgilendirilmesidir.

         • Mehmet Yılmaz - Mayıs 7, 2018 Cevapla

          Valla ne diyeyim, sizin gibi insanlar iyi ki varlar .

 4. Naime Sulugöz - Mayıs 5, 2018 Cevapla

  sincan türkobasından fiyat araştırıyoruz yeni yol tarafından. bi yer bulduk ama m2 fiyatı neden bu kadar çok pahalı anlamış değilim. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
  m² Fiyatı 72
  Ada No 115
  Parsel No 437

  • Alper YALÇIN - Mayıs 5, 2018 Cevapla

   Asanın yeri güzel ama fiyat yüksek, şu parsele (115/166 parsel 11 dönüm tek tapu 40tl/m2) bir bakın isterseniz.

   • Mesut - Mayıs 6, 2018 Cevapla

    115/166 parsel iki tren rayının arasında kalıyor. Bölgede en tutulmayan bölüm burası. tren yolu bu bölgede ayrışıyor. Tam ayrışmanın olduğu bölgede bu tarla. m2’si 30 tlden dahi satamayanlar var.
    Not: Değerlendirmelerim yatırım tavsiyesi değildir.

    • Alper YALÇIN - Mayıs 6, 2018 Cevapla

     İmarsız olup aynı bölgede olan tarlaların en ucuzunu almak gerekir, en kötü, en tutulmayan hangisi ise orasının alınmasını tavsiye ederim zira imar gördüğünde sizin tutulmayan dediğiniz parsel ile 70₺/m2 den satılmaya çalışılan parsel aynı yere düşecektir, dolayısıyla imarsız tarla alırken imar sonrası aynı ada parsellere düşeceği bilinirken neden daha fazla ödeyesiniz, yola yakın olan diğer parseller imarda nereye gelecekse, bu parsel de aynı yere gelecektir, ya da organize sanayi adına istimlak edilirse aynı m2 ücreti ödenecektir, o halde neden 40₺/m2 ye almak varken 70₺/m2 ye alacaksınız??
     İki yol arasıymış, dere içiymiş vs. gibi durumlar emlakçıların satmak istediği yerleri satabilmek adına diğerlerini karalama taktiğidir, yarın bölge imar gördüğünde ikisi de eşit olacaktır, ancak şu durumlara da dikkat edilmelidir;
     Planda ticari bir bulvar var ise bulvara basan imarsız parseller genellikle bulvarda çıkar ve daha değerli olur, bulvara basmıyor ise verilmez,
     Bölgede yapılaşma var ise yapılaşmaya yakın olan parseller daha kıymetlidir,
     Arazi yapısına göre planda manzaralı yerler daha kıymetli olur,
     Bu gibi durumların hiçbirisi Türkobası belirtilen bölgede mevcut değildir, o yüzden her iki parselin bir farkı yoktur,
     Yukarıda belirtilen maddelere göre bir bölgede plan çalışması var ise yatırım miktarınızı belirleyip kıymetli bulvar üzeri, manzaralı tepe üzeri vs. gibi kıymetli olan parsellerden daha büyük metraj alınıp, kalan kısmıyla da planın en ucuz parsellerinden diğerinden daha az metraj olacak şekilde alım yapılırsa imarda ikisi birleştirilir ve daha ucuza maletmiş olursunuz, bu ayrıntıya dikkat edilirse kazanç artacaktır.

 5. Nedim - Mayıs 4, 2018 Cevapla

  İyi günler alp bey ben istanbulda yaşıyorum biraz birikimim var akyurt yildirim mah.17 donum içinde 1000m2 hisseli caddeye cephe ada 4348/9 parselli yeri 5 yıl unutmak üzere almak istiyorum hisseli orta vade yatırım yeri tavsiye edermisiniz biseyler kazanirmiyiz yada tek tapu geniş arazi mi alayim neyi önerirsiniz cevabınız için teşekkürler.

  • Alper YALÇIN - Mayıs 5, 2018 Cevapla

   Belirttiğiniz parseli ve bölgeyi inceledim, imarsız tarla şuan, Akyurt gelişim hızına bakılırsa on yıla kadar imar sonrası yapılaşma gelecek gibi duruyor ancak bölgedeki emsale göre getireceği daire ve bölgedeki daire fiyatlarına baktığımızda (daire fiyatları 100-125 bin arası) ta İstanbul’dan atacağınız taşın ürküteceğiniz kurbağaya değmeyecek gibi durması, aynı vadede daha yüksek getiri sağlayabileceğiniz yerlerin de olması, yatırımın amacının en kısa vadede en iyi getiriyi sağlamak olduğu ve Akyurt’un Akyurt’a göre, Çankaya’nın Çankaya’ya göre getiri sağlayacağı ilkesine dayanarak, bir bölgenin yatırım değerini bölgedeki gayrimenkul rakamlarının belirlediği düşünüldüğünde daha yüksek getiri sağlayacağınızı düşündüğümüz ve sitemizde sık sık bahsettiğimiz bölgeleri de incelemenizi, daha detaylı analiz için bize telefon ile ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Nedim - Mayıs 5, 2018 Cevapla

   Cevabınızı aldım tessekurler anladığım kadarıyla 10 yıl kadar beklemek gerek lazim ama başka yerlerden gelişim akslarından kısa vadede kazanç elde edeceğimiz yerleri tavsiye ediyorsunuz.elmadağ lalabelde imarlı 400m2 üzerinde arsa vasfında yerler var mesela hasan fatih mahallesinde ayni yerler var.uzun vadede çift daire olabilir mi su an yüzde 30 yüzde 40 verirlerse kazanç elde edebilirmiyiz.gelişim aksında mi bu yerler yoksa sizin sitenizde tavsiye ettiğiniz yerlere mi yonelelim

   • Alper YALÇIN - Mayıs 5, 2018 Cevapla

    Bekleme süreci kadar bu sürecin sonunda getirisinin düşük kalacağı da önem arzetmektedir, Ankara’da gayrimenkul rakamlarının en yüksek olduğu üç ana gelişim aksı vardır, Eskişehir-İstanbul-Konya yolu üzeri gelişim bölgeleri, bu bölgelerde tavsiye ettiğimiz bize göre en rantabıl bölgelere geriye dönük soru-cevap bölümünden ve blog yazılarımızdan ulaşabilirsiniz, gerçekten direkt nokta atışlarımız ve bu bölgelere yatırım nedenlerini, yazılarımız ve soru-cevap bölümümüzde bulabilirsiniz. Size tavsiyem şöyle bir sitemizi gözden geçirmeniz ve Ankara’nın üç ana gelişim aksında ( Eskişehir-İstanbul-Konya Yolu üzeri) tavsiye ettiğimiz bölgelerden şehre yakın veya önemli planlama bölgelerini araştırmanız şehrin periferik bölgeleri olan saymış olduğunuz yerler yerine Ankara’ya, şehrin içine yatırım düşünmeniz olacaktır, söylediğim gibi Ankara içi Ankara’ya göre, periferik ilçeleri de ancak o ilçeye göre getiri sağlar, kazanır ama neden daha fazla ve kısa vadede kazanmayasınız?

    • Nedim - Mayıs 6, 2018 Cevapla

     Alp bey ben sizin sitenizde tavsiye ettiğiniz bölgelere yani eskişehir konya istanbul yolu olan araziler bir çoğu bütçemin üstünde benim bütçem 40000tl civari.turkobasina baktım mesela 118/83 yada 104/97 gibi hisseli yerler diğerleri gibi.benim bütçeme yakin fiyatlar… siz tavsiye edermisiniz bölge 5 yila kadar prim yapar mi?yada ayni paraya tek tapu imar li yer mi?tek tapu arazi mi?sunuda söyleyeyim benim derdim çok para kazanmak değil amacım paramın makul seviyede değer kazanması… sizin bilginize ihtiyacım var.bir de türkobasinda m2ler yerine gore değişiyor 40tl olan uygunmudur sanayiye yakin yerde var yeni yola olanda daha yukarda dağlık mevkinde kalan yerlerde rayların arasında kalan yerlerde ama neresi ve hangi bölge tessekurler simdiden

     • Alper YALÇIN - Mayıs 7, 2018 Cevapla

      Yatırım için ayrılan bütçenin az olması yatırımınızı uzun vadede getiri sağlayacak yerlere veya şehrin gelişim göstermeyen bölgelerine yapmanızı gerektirmez, az parayla da hızlı gelişim gösteren bölgelere girebilirsiniz, sonuçta az veya çok paranın getirisi aynı oranda olacaktır, bir söz vardı eskilerde, ”10 liranız varsa 10 liralık, 100 liranız varsa 100 liralık Mercedes’e binin” derlerdi, yatırım için de aynısı geçerlidir, Türkobası-Anayurt bölgelerinde açılan yola yakın ve uygun fiyata almaya çalışın, Anayurt’ta rakamlar daha uygun oraya bakabilirsiniz yola yakın olması şartıyla, veya bu bütçenizle eski Dodurga otoban dışı yeni Şehitali parsellerine bakabilirsiniz, orta vade getiri sağlarsınız, hisseli arazi alımında tapu değerini yüksek gösterdikten sonra sorun yaşamazsınız. Yukarıda Türkobası için yaptığım değerlendirmeyi de okuyunuz.

      • Nedim - Mayıs 7, 2018 Cevapla

       Alp bey size çok tessekkür ediyorum bilginizden dolayı aydınlanıyoruz ben ankaraya geldigimde tavsiye ettiğiniz bolgelere bakacağım inşallah.size de uğrayacağım tabiki bir çayınızı icmeye:)bir de mamak kızılören var ankara merkeze de yakin kalıyor ada 0 parsel 66 400m2 110 tl m2 sizden ricam bir bakarmısınız tavsiye edermisiniz eyer iyiyse bütçeme de uygun

       • Alper YALÇIN - Mayıs 8, 2018 Cevapla

        Beklerim her zaman buyrun tabi, sanırım Mamak Kızılcaköy’ü soruyorsunuz, Samsun yolu üzeri Ankara gelişimi biraz ağırdır ve gayrimenkul rakamları olarak düşük seyreder, siz kahve içmeye geldiğinizde birlikte tekrar değerlendirme yaparız, yatırım için acele etmeyin derim.

        • Nedim - Mayıs 8, 2018 Cevapla

         Alp bey sizi gerçekten içtenlikle tebrik ediyorum bizler bu kadar yazıyoruz siz bıkmadan usanmadan cevap veriyoruz sagolun varolun ben bir kaç defa yazdım arastirmalarimi yaptım anayurtta karar kildim sizin dediginiz gibi sincan temelli yoluna yakin bir kaç yer buldum ama sizce yola yada malıköy organizeye ne kadar uzak olmalı ki iyi bir yer olsun 2 km yada 3 km2 iyimidir yolun üstünden mi yada alt tarafını mi seçmeliyim yakınlık uzaklık konusu çok önemli bunu sizden duymak istiyorum lütfen son kez bunada cevap yazarmisin.şimdiden çok tessekurler….

         • Alper YALÇIN - Mayıs 9, 2018 Cevapla

          Anayurt biraz daha uygun fiyatlarda Türkobası’na göre, Köyün olduğu tepelere çıkmadan, ova kısmından, düzlük alanlardan ve yine söylüyorum yola yakın taraflardan alım yapabilirsiniz, bölgenin Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olması planlanıyor, araziyi bir görüp ona göre karar verin, şuraya şu kadar km olsun diye düşünmeyin.

          • Nedim - Mayıs 9, 2018

           Abi 130/101 burayı alicam siz uygun derseniz tabi ki.20donum içinde 1900m2 ankara çayına çok yakin dezavantaj mi?alin derseniz alicam

          • Alper YALÇIN - Mayıs 10, 2018

           Yer güzel, fiyata da dikkat edin.

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Atv Avrupa – İş Dünyası

Kategoriler

Facebook'ta Beğenin! Twitter'da Takip Edin! Youtube Kanalına Üye Olun! WhatsApp İletişim
ArabicEnglishGermanPersianTurkish