implant dis fiyatlari

Soru – Cevap

912 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Anonim - Şubat 21, 2018 Cevapla

  Alp bey Dodurga da herşeyin netlik kazanması en az nekedar daha sürer…

  • Alper YALÇIN - Şubat 21, 2018 Cevapla

   Karar tam da bizim söylediğimiz doğrultuda çıktı, zira hukuk müşavirliği olabilecek durumlar hakkında görüş bildirmiş olacak ki buna istinaden bugün yayımlanan karar oylanarak kabul edilmiş, karara göre emsalin düşürülmesi gerektiği görüşüne varılmış ancak oylamaya sunulan bu görüş olmamış, imar ve bayındırlık komisyonunun emsalin düşürülmesine yönelik raporunun imar ve şehircilik dairesine iadesi oylamaya sunulmuş ve oy çokluğuyla kabul edilerek rapor imar ve şehircilik dairesine iade edilmiş.
   Yayımlanan bu kararın anlaşılmaz derecede karışık yazılmasından da benim anladığım eğer emsal düşebilecek durumda olabilseydi direk rapor onaylanıp karara da evirip çevirmeden emsali düşürdük diye direk yazarlardı, tıpkı bir önceki yorumumdaki durum ile aynı olay sözkonusu, zira rapor hukuk müşavirliğine gönderilmesi durumu da böyle idi, onaylanacak bir yanı olsa idi pat diye onaylanıp geçerdi, aynı durum şuan da söz konusu, onaylamayıp lafı evirip çevirip raporu geri iade etmişler, yani ilk defa olan komisyon kararının meclis tarafından onaylanmaması durumunda prestij kaybı olmaması için topu taca atmışlar gibi görünüyor, bundan sonraki durum için ağırlıklı görüş şudur,
   Ya birdahaki ay tekrar bir önerge ile tekrar oylanacak,( bu pek mümkün görünmüyor, yapılabilecek birşey olsa idi bu mecliste onaylanır geçerdi)
   Ya da üstü örtülüp mevcut duruma devam edilecek.
   Eğer yukarıdan aksi bir görüş ve baskı gelmezse başkan bildiğini okuyacaktır, ancak kimsenin şüphesi olmasın daha önceden de söylediğim gibi seçimlerden önce emsal işi çözülecek,herkes 2 emsalini alacak, bu arada yol ve altyapı çalışmaları da tamamlanacaktır.

   • Alper YALÇIN - Şubat 21, 2018 Cevapla

    Arkadaşlar Dodurga için Meclis’te onaylanan kararın son paragrafında emsalin eski haline döndürülmesi ve plan notlarının güncellenmesine ilişkin komisyon raporu imar ve şehircilik dairesine iadesi oyçokluğuyla kabul edildi diyor, yani ne dodurga ne incek emsali düşürüldü, ikisi de şuan için onaylanmış olan 1.75-2 olarak kalmıştır.
    (2016/1418 sayılı Meclisimiz kararıyla onaylı Dodurga planlarının fiziki yapısı korunmak, 2017 -152 sayılı kararla onaylı İncek kısmının ise gerek fiziki konum gerekse imar durumlarının ilk plana dönülmek suretiyle Konut ve Konut+ticaret alanı yapı yoğunluklarının bu kararlar öncesi (E=0.30, E=0.50 ) yapı yoğunluklarına döndürülmesi ve plan notlarının güncellenmesine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu “İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlğına iadesi” tarzında oylandı oyçokluğu ile kabul edildi)

 2. Anonim - Şubat 19, 2018 Cevapla

  Dodurga da 50 m lik bulvarları isterlerse 25 m ye indirirler Alp bey , neticede suAn ham toprak oralar , asfalt ve alt yapı daha yok ki. …

  • Alper YALÇIN - Şubat 19, 2018 Cevapla

   Yolun toprak olması bu kadar kolayca değiştirilebileceği anlamına gelmez, alt ölçekli ve uygulama imar planlarında bu yol 50 m olarak planlanmıştır, nasıl olsa toprak hadi değiştirip 25 m yapalım demek yetmiyor, planların değiştirilmesi gerekiyor.

 3. Birisi - Şubat 19, 2018 Cevapla

  Dodurga da emsal duserse plancu dava acar yurutmeyu durdurma alir ve bolge plansiz olur demissinz? Bolge plansiz olur demek ne demek? Yani parselasyon da mi iptal olur planci dava acarsa? Ayrica dodurgadan arsa alip tapuda dusuk gosterenler bu durumda magdur olacak gibi gozukuyor. tapu degeri dusuk gosterildigi icin daha fazla fiyat odemelerine ragmen az ucret odemis gibi gorunurler ki alacaklari tazminat da zararlarini karsilamaz. Tazminat da tapudaki alis satis bedeline gore verilir diye dusunuyorm. Bu kisilerin tazminat davasi acmasi ise yara mi sizce? Emsal duserse birileri muhakkak magdur olacak ve hakkini alamayacak gibime geliyor.

  • Alper YALÇIN - Şubat 19, 2018 Cevapla

   Dikkat edin planı ve parselasyonu bozmuyorlar diyorum ve bozamazlar zira bozarlarsa kamulaştırmasız el atma devreye giriyor o yüzden parseller imarlı halindeki gibi kalacak ve plancılar yürütmeyi durdurma alacağı için emsal 0,50 de olmayıp bu yeni parsellerde plansız bölge olacak, belediye planı bozmak değil emsali düşürmek için bu uygulamayı yapıyor, bence amaç emsal de değil, buradan yazamayacağımız çok farklı konular olduğu söyleniyor, amaç başka!
   Bu tip davalarda tapuda gösterdiğiniz değerin hükmü yoktur zira tapu değeri beyana esastır, siz ne beyan ederseniz onu gösterirler, çok yüksek bir rakam gösterseniz onu mu talep edeceksiniz? Öyle birşey yok, bilirkişi bölgede 0.50 emsal ve 2 emsal arsa fiyatlarına dair bir değer belirler ve rapor sunar, o değerler baz alınır,merak etmeyin zarar etmezsiniz.
   Burada aynı nedenlerle açılmış davalarda dahi kararlar planın lehine çıktığı ve 1.75 ve 2 emsalin şehircilik ilke ve esaslarına, planlama tekniklerine, kamu yararına dolayısıyla hukuka aykırılık bulunmadığına dair mahkemeler karar vermiş olup bu kararlar emsal gösterilerek ve aynı meclisin aldığı kararlarla çıkarılan imarın şimdi aynı meclisteki aynı kişilerce emsalinin düşürülmeye çalışıldığı ve devletin kurumuna güvenen vatandaşın bu uygulama ile uğrayacağı zararlar da davaya eklenerek açılacak davanın kaybedileceğini düşünmüyorum.

1 138 139 140

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Generic selectors
Yatırım Önerileri

Atv Avrupa – İş Dünyası

Kategoriler