implant dis fiyatlari

Soru – Cevap

1.558 paylaşım “Soru – Cevap”

 1. Anonim - Eylül 17, 2018 Cevapla

  sn Alp bey yaşamkent karşısı orhun mah belirli sayıda kop ların imar planları yanılmıyorsam iptal olmuş acaba buralarda buralarda imar çalışmaları son aşamaya geldide imarın bütünlüğü bozulmaması için iptal olmuş olabilirm

  • Alper YALÇIN - Eylül 17, 2018 Cevapla

   Küçük bir alanda 1.50 emsal bir imar çıkmıştı ama bozuldu, nedeni de söylediğiniz gibi değil de itiraz ve davalar nedeniyle olmuştur, seçimle gelecek belediye yönetimince bölge genelinin imarının çıkacağı düşüncesindeyim.

 2. Ramis - Eylül 16, 2018 Cevapla

  Merhaba Alp bey görüşlerinizi düşüncelerinizi bir kaç gündür sıkılmadan okuyorum 4 ay önce çubuk yavuz Selim mahallesinden 2332/5 parsel 337 metre kare yer aldım sizin yazılarınızı okuduktan sonra satmaya karar verdim buraların durumu hakkında bilginiz varmı? Teşekkür ederim

  • Alper YALÇIN - Eylül 17, 2018 Cevapla

   Almışsınız, hayırlı olsun. Çubuk, Çubuk’a göre kazandırır, Kazan, Kazan kadar, Ankara, Ankara kadar kazandırır.
   Çubuk’ta gayrimenkul rakamları kazancınızı belirler, düşük daire rakamları olan bir bölge bu rakamlara kadar kazanç sağlar, milyon rakamlarında satılan bölge bu rakamlara göre kazandırır, aynı yatırım miktarını yüksek gayrimenkul rakamları olan bölgeye yatırırsanız kazancınız daha fazla olacaktır, zira tüm bölgeler emlakçılar tarafından şişirilmiş durumdadır, fiyatları genelde emlakçılar speküle etmektedir. Dolayısıyla genelde birçok bölgede birkaç yıl sonrasının rakamlarına bugünden satışlar yapılmaktadır. Örnek verecek olursak 150-200 bin₺ ye dairelerin satıldığı periferik bir bölgede arsa rakamları ile 350-400 bin₺ ye daire satılan diğer bir bölgedeki arsa rakamları neredeyse başabaş gitmektedir. Bu işin bir mantığı var mıdır? Yok, emlakçılar öyle istemekteler, o zaman ne yapılmalı? daire fiyatı yüksek olan yerlere yatırım yapılmalı değil mi? Bir ikinci husus ta yatırım yapılan bölgenin yapılaşmaya yakın olan yerleri ile yerleşime uzak olan yerlerini iyi mukayese etmek lazımdır, kazanç nerede yüksek olacaksa oraya yatırım yapmak gerekir, örneğin bundan 5 yıl önce bir yatırım bölgesinde yapılaşmanın dibindeki fiyatlar ile bölgenin en arkasındaki fiyatlar tam yarı yarıya idi, ön parseller arka parsellerin iki katına satılıyordu, bugün arada neredeyse fark kalmadı, yani beş yıl önce arka parsellerden alan, ön parsellerden alanın iki katı kazandı, tam tersini de düşünmek gerekir yapılaşmaya uzak olan parseller bazen daha düşük te kazandırabilir, bölgenin iyi tahlil edilmesi gerekir.
   Çubuk Yavuz Selim Mah. de almış olduğunuz arsanızı da yazdıklarımı dikkate alarak yapılaşma beklentisine göre kıyaslamanızı istiyorum, karar sizin.
   Sorunuzdan bağımsız genel bir bilgi de vereyim, arsa yatırımında bana göre dikkat edilecek en önemli husus yatırım yapılacak bölgeyi torunlarınıza değil kendinize yapmanız olacaktır, bu da şöyle olur,
   -Bir plan çalışması olan bölgeye yatırım yapmak size planlama ile kazandıracaktır, planlama sonrası bölge yapılaşma süreci uzun vade olacaksa beklemenin lüzumu yok kazancı cebinize koyup çıkmalısınız zira uzun vade bölgeler planlama sonrası artık yapılaşmaya kadar kazandırmaz, örneğin Yurtçu’da imarlı arsalara bakın, imar sonrasında yıllardır belli aralıkta ossilasyon yapmakta, arsa yatırımından beklenen yüksek getiriyi sağlayamamaktadır, yapılaşma ihtiyacı kazancı belirler, şehir bölgeye gelmiş dayanmışsa getiri o oranda yüksek olacaktır, burada Çankaya Üniversitesi bölgede konut ihtiyacı doğurmuş ve bu ihtiyacı da Toki’ler sağlamıştır, bölgeye yeni iş alanları açılırsa yeni konut ihtiyacı doğacak ki o zaman bir miktar kazandıracaktır değilse ön tarafında Yapracık yapılaşması Yurtçu’ya dayanacak ki sonrasında Yurtçu değer kazansın.
   -Yapılacak yatırım için oralarda bir şehir kurulma olasılığı olmalı, ne kadar süreceği hesaplanmalıdır, ihtimal yok ise kazanç ta olmayacaktır, o nedenle de yatırım yapılırken hızlı gelişim gösteren akslarda ve şehrin yakınlarında bir yerlerde olmasına dikkat edin, imarlı-imarsız farketmez bölgenin yapılaşma beklentisi çok önemlidir. Dağın başındaki imarlı yere göre, şehrin yakınındaki imarsız yer kazanç anlamında kat kat fazla kazandırır, hem imarla kazandırır, hem yapılaşma kısa vadede olacağı için hızlı finalize olacaktır.

 3. Anonim - Eylül 16, 2018 Cevapla

  sn Alp bey mesa arazisi yani 2147 Batoborlok için düşüncelerinizi alabilirmiyim tsk

  • Alper YALÇIN - Eylül 17, 2018 Cevapla

   Şehitali 2147 Batıbirlik Kooperatifini soruyorsunuz anladığım kadarıyla, Şehitali imarsız araziler bana göre mevcut belediye yönetimi değiştiğinde ilk planlanacak bölgeler içerisindedir, bir dönem bütün olarak bir plan çıkarılacağı söylenmekte idi, bazı yerlerinde tarım görüşleri olumsuz alanların olması nedeniyle mümkün olmadı sanırım, şeçimle gelecek yönetim tarafından imarının yapılacağı düşüncesindeyim, bölgedeki yapılaşma süreci de 10 yıl gibi bir bekleme süresi gerektirecektir.

 4. Seyit - Eylül 15, 2018 Cevapla

  Merhaba Alp Bey
  Mebuskent Saklıkent villa imarı dan konut imarına değişim yeni belediye başkanı tarafından durdurulmuştu. Yakın zamanda tekrar konut imarı için çalışma olma ihtimali var mıdır. Bu bölge için neler düşünüyorsun. Teşekkür ederim.

  • Alper YALÇIN - Eylül 17, 2018 Cevapla

   Uzun bir zaman bölgenin villa parsellerinin emsalinin yükseleceği konuşula geldi ve bölge emlakçılarınca dillendirildi, ama olmadı ve bundan sonra da olacak mı belli değil ama bana göre bu bölgedeki yapılaşma talebinin yüksek olması, dairelerin yüksek rakamlar etmesi nedeniyle Yuva Otobanaltı dolup ta şehrin otoban üstüne taşma ihtiyacı hissedildiğinde yüksek emsal gerekeceği düşüncesindeyim.

1 135 136 137

Sormak İstedikleriniz ?

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.

Atv Avrupa – İş Dünyası

Kategoriler

Facebook'ta Beğenin! Twitter'da Takip Edin! Youtube Kanalına Üye Olun! WhatsApp İletişim